Märt Belkin • 12. juuni 2017 kell 7:38

Eesti Meedia sai terviseinfo portaali ostuks loa

Margus Linnamäe Eesti Meediat ostmas  Foto: Postimees/Scanpix

Ravimiärimees Margus Linnamäele kuuluv Eesti Meedia sai konkurentsiameti loa osta terviseinfot vahendav portaal kliinik.ee.

Hulka meediakanaleid ja kuulutuseportaale koondav Eesti Meedia andis mai keskel konkurentsiametile plaanidest teada. Eelmisel nädalal andis amet tehingule rohelise tule.

Meediafirma ostab portaali OÜ-lt Patsiendiportaal selleks, et laiendada enda tegevust terviseinfo valdkonda. Samas tahab Eesti Meedia kliinik.ee portaali ka investeerida, et see väärtusahelas kõrgemale viia. Tehingu hind pole avalik.

Ostetav portaal kliinik.ee vahendab tervisenõustamist: keskkonna kaudu saavad inimesed küsida arstidelt nõu, praegu on tasuta nõuandeid 50 000. Lisaks on lehel tervisealased andmebaasid ning võimalus teha teste.

Eesti Meediale kuulub peale meediakanalite nagu Postimees ja Kanal 2 ka mitu veebiportaali, näiteks oksjonikeskkonad osta.ee ja metsaoksjon.ee ning kuulutuseportaalid soov.ee ja kv.ee.

Meediakontserni omanikule Linnamäele kuulub läbi valdusfirma UP Invest muude suurte äride kõrval ka ravimite hulgimüüja Magnum ning enamusosalus meditsiinitarvikute müügiga tegelevas firmas Semetron.

Hetkel kuum