Äripäev • 26 juuni 2017

Kalamajas kerkib ehitusloata büroohoone

Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja Anu Hallik-Jürgenstein ütles, et amet tuvastas aadressil Valgevase 13 ehitustegevuse, kuigi ehitusluba ei ole antud.  Foto: Postimees/Scanpix

Tallinnas Kalamaja asumis toimus aadressil Valgevase 13 nädalaid vilgas ehitus, et valmis saada uus büroohoone, kuid nüüd selgus, et hoonel puudub ehitusluba ja ärimehi ootab kopsakas trahv.

Loata ehitamise pärast on alustanud järelevalvemenetluse Tallinna linnaplaneerimise amet, väärteomenetluse algatas ka Tallinna munitsipaalpolitsei amet, kuna ehitist on laiendatud üle 33 protsendi. Juriidilisele isikule määratakse sellise rikkumise eest kuni 32 000 euro suurune trahv, kirjutab Ärileht

Kinnistusraamatu järgi kuulub Valgevase 13 kinnistu alates mullu juunist OÜ-le Merkest, mille omanik on Mihkel Kõrgmaa. Ettevõtte juhatusse kuuluvad Mait Kõrgmaa ja Mihkel Kõrgmaa.

Ehitusloa taotlus esitati ametile menetlemiseks 6. juunil ja menetlus on praegu pooleli. Loata ehitamise eest võib ehitusseadustiku järgi määrata kuni 32 000 euro suuruse trahvi. "See summa on ülempiir. Esimesel korral suurimat määra tavaliselt ei rakendata. Trahvi teeb munitsipaalpolitsei amet. Meie saame määrata sunniraha näiteks siis kui ehitus on seisma pandud, aga ehitatakse edasi," selgitas linnaplaneerimise ameti juhataja Anu Hallik-Jürgenstein.

Merkest kirjutas oma värskeimas aastaaruandes (majandusaasta lõppes 2016. aasta 30. juunil), et nende põhitegevus oli Vabriku 6 ja Valgevase 13 remont ja remonditud ruumide äripinnana rentimine. Tol majandusaastal lõpetati kahe hoone põhjalik remont ja alustati Valgevase 13 hoone põhjaliku renoveerimisega.

Ettevõtte käive oli aruande järgi ligi 140 000 eurot, mis oli 29% rohkem kui aasta varem. Kasvas ka ärikasum, mis oli 122 000 eurot ja 2% suurem kui aasta varem.

Hetkel kuum