Hispaania oliivikasvatajad sattusid USAs skandaali

14. juuli 2017, 21:41
Oliivid
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170714/NEWS/170719815/AR/0/AR-170719815.jpg

USA kaubandusministeerium kahtlustab Hispaania oliivikasvatajaid dumpingus ehk selles, et USAs maksavad Hispaania oliivid oluliselt vähem kui kodumaal Hispaanias.

Selgub, et asi on jõudnud Trumpi administratsiooni lauale ning asja võetakse tõsiselt. Ja seda isegi siis, kui turg, mille pärast Hispaania ja USA oliivikasvatajatel võitlus käib, pole teab, kui suur. USA kaubandusministeeriumi andmeil imporditi eelmisel aastal USAsse 70,9 miljoni dollari väärtuses Hispaania oliive. Praegu käib uurimine, et teada saada, kas Hispaania oliivitootjad on saanud riigilt ebaseaduslikku toetust.

CNN Money kirjutab, et USA oliivitöötlejate ning –tootjate turg on jäänud üsna kitsaks. Kui oma hiigelaegadel oli USAs 20 töötlejat ning 1100 kasvatajat, siis nüüdseks on töötlejate arv kahanenud kaheni ning kasvatajate arv 890ni.

USA oliivikasvatajate liit on toimuva pärast väga mures. Kui Rahvusvaheline Kaubanduskomisjon leiab, et USA tootjatele on liiga tehtud, lõpetab USA koostöö kõigi partneritega, kes on kasutanud ebaausaid võtteid, teatas kaubandusministeeriumi sekretär Wilbur Ross.

See tähendaks, et Hispaania oliividele hakkaksid kehtima ülisuured maksud, mis USA kohalike oliivitöötlejate nõudmiste kohaselt võiksid jääda 78% ja 223% vahele.

USA kaubandusministeeriumi esmased kommentaarid uurimise kohta peaksid tulema veel sel aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. July 2017, 21:41
Otsi:

Ava täpsem otsing