Äripäev • 17. juuli 2017 kell 9:30

VKGs võeti vahele kaks korruptsioonikahtlusega töötajat

VKG  Foto: Eiko Kink

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo töötajad pidasid 5. juunil kinni Viru Keemia Grupi tütarettevõtte VKG Energia elektrijaamade remondiosakonna juhataja ja VKG Soojuse käiduosakonna juhataja.

Kahtlustuse kohaselt võtsid 52aastane Sergei ja 48aastane Vjatšeslav ametipositsiooni ära kasutades korduvalt altkäemaksu selle eest, et hanked võidaksid neile meelepärased ettevõtjad. Altkäemaksu võeti nii sularahas kui ka teenustena.

Altkäemaksu andmises on esitatud kahtlustus ühele äriühingu juhatuse liikmele, teisele äriühingu juhatuse liikmele on esitatud kahtlustus dokumendi võltsimises. 

VKG ja äriühingute ruumid otsiti läbi ning kahtlustatavana peeti kinni mõlemad VKG töötajad, samuti üks äriühingu juhatuse liige. Pärast esmaseid uurimistoiminguid mehed vabastati. VKG lõpetas kuriteokahtluse saanud töötajatega töösuhte.

VKG juhatuse esimehe Ahti Asmanni sõnul määrab kahtlustuse saanud isikute süü astme küll kohus, kuid ettevõtte jaoks oli see piisav alus usalduse kaotamiseks ning töölepingu lõpetamiseks. "Suhtume sellistesse õigusvastastesse tegevustesse nulltolerantsusega."

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler tunnustas VKG sisekontrolli tõhusat tööd ja juhtkonna abi. "Sisekontrollil on oluline roll ettevõtluses pettuse ja korruptsiooni avastamisel ja kahjude ärahoidmisel ning soovitame ettevõtetel olla aktiivsed ennetavate meetmete kasutamisega," lisas Ombler.

Viru ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kalmer Kase sõnul on oluline, et inimestel ei läheks segamini oma ja ettevõtte rahakott. "Tuleb rõhutada, et korruptsioon on taunitav ka erasektoris," lisas Kask.

Kohtueelset menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Hetkel kuum