Äripäev • 15. august 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Transiidikeskuse kaubakäive juulis kasvas

Konteinerid Muuga sadamas.  Foto: Raul Mee

Transiidikeskuse ASi Muuga konteineriterminal käitles 2017. aasta juulikuus 19 000 TEUd (TEU on 20jalase konteineri tingühik) kaupa, mis on 24% enam kui samal perioodil 2016. aastal. Konteinerites veetava kaubakoguse tonnaaž kasvas perioodi võrdluses 26%, teatas ettevõte.

Üldkaubaterminal käitles 2017. aasta juulis 64 000 tonni tüki- ja puistekaupu, mis on 6% enam kui möödunud aasta samal perioodil. Terminalide juulikuu kogukaubakäive kokku oli 275 000 tonni, mis on 21% enam kui möödunud aasta samal perioodil.

"Majandustulemused ei ole eelarvega võrreldes kiita, kuigi kaupade tonnaaž on kasvanud," kommenteeris Transiidikeskuse ASi juhatuse esimees Vladimir Popov. Üheks põhjuseks on jätkuvalt Venemaa sanktsioonid, kuid samuti on muutunud nii üldkaubaterminali kui ka konteinerkäibe struktuur. "Kõrge marginaaliga kaupade asemel on peamiselt puistkaubad, mille töötlemine ja hoiustamise eest saame vähem tulu," sõnas Popov. "Konteinerikäibes on imporditransiidi osakaal vähenenud, õnneks küll Eesti tootjate ekspordikaupade maht kasvab," lisas ta. Kuu alguses laaditi uue laadimismasinaga esimene laev, mis mahutas 30 000 tonni puidugraanuleid.

Sadama liikluse tõhustamiseks alustab oktoobris Tallink kaks korda päevas konteinerliiklust Transiidikeskuse ASi Muuga terminali ja Vuosaari sadama vahel. "Transiidikeskuse AS teeb eduka koostöö nimel lisainvesteeringuid ja reorganiseerib inimressurssi. Oleme väga rahul, et esimene reaalne samm põhja-lõunasuunalise liikluse arendamiseks on lõpuks astutud," sõnas Popov.

Transiidikeskuse AS on Eesti spetsialiseeritud konteineri- ja üldkaubaterminalide operaator Muuga sadamas.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt