Äripäev • 21. august 2017 kell 7:45

Saksamaa paremäärmuslased: Krimm tuleb tunnistada Venemaa osaks

AfD toetajad protestimas Angela Merkeli valimisürituse ajal.  

Saksamaa parempopulistliku ja euroskeptilise partei Alternative für Deutschland (AfD) asejuht leiab, et Krimm tuleks Venemaa osaks tunnistada.

Uudisteagentuur dpa vahendab, et AfD juhtpoliitikuid Alexander Gauland nõudis, et Krimm tunnistataks Venemaa osaks. „Krimm ei tule enam kunagi Ukrainasse tagasi. Sanktsioonid ei aita siin midagi,“ ütles Gauland meediale. „Venemaa on suurvõim Euroopas ja me peame ta Euroopa asjadesse kaasama. [Venemaa] vastandamine NATOga peab lõppema,“ lisas Gauland.

AfDl on arvamusküsitluste järgi 8protsendine toetus, mis on küll viimasel ajal veidi langenud. Kui AfD sügisestel valimistel parlamenti pääseb – künniseks on 5 protsenti –, on see esimene kord alates teisest maailmasõjast, mil paremäärmuslik partei Saksamaa valitsuses esindatud on.

Krimmi küsimus on viimasel ajal Saksamaa meedias veelgi kirgi kütnud: hiljuti avas selleteemalise debati FDP parteijuht Christian Lindner, kes ütles, et Venemaa Krimmi-anneksiooni peaks esialgu võtma kui „pidevat ajutist lahendust“.

Hetkel kuum