Märt Belkin • 22 august 2017

Omniva toob Baltikumi pakiautomaate juurde

Omniva pakiautomaadid  

Omniva paigaldab sügisel Baltikumis 65 uut pakiautomaati ning laiendab mitmeid olemasolevaid automaate. Võrgustiku kahekordistamise taga on firma teatel e-kaubandus.

Sügisese laienemise käigus paigaldab Omniva Eestisse 10, Lätti 30 ning Leetu 25 uut pakiautomaati. Samuti paigaldab riigile kuuluv logistikafirma paljudele juba olemasolevatele automaatidele pakikappe juurde.

Eesti Posti ehk Omniva pakiautomaadivõrgu juht Tanel Raun märkis pressiteate vahendusel, et laienemise peamine eeldus on olnud e-kaubanduse kiire areng.

“Kasv on olnud niivõrd kiire, et mitmed automaadid on üha kasvavate mahtude tõttu ka väikeseks jäänud,” rääkis ta. Eestis saavad kappe juurde 45 automaati, kogu Baltikumis kasvab võrgustik aga 46%.

Kuhu automaadid täpselt tulevad, pole veel selge. Läbirääkimistega ja lepingute sõlmimistega tahab Eesti Post ühele poole saada sügise esimeses pooles, selgub firma pressiteatest.

Viimati kasvatas Omniva oma pakiautomaadivõrgustikku möödunud kevadsuvel, kui firma paigaldas kolme Balti riiki kokku 72 uut automaati. Praegu on firmal Baltikumis 120 linnas 276 automaati ligi 33 000 pakilahtriga.

Lähima viie aasta jooksul investeerib riiklik ogistikaettevõtte pakiautomaadivõrgustikku üle 20 miljoni euro ning plaanib sellega pakiautomaatide arvu mitmekordistada, teatas firma. Lõppjärgus on ka kevadel algatatud rahvusvaheline riigihange eritüübiliste pakiautomaatide soetamiseks, mis aitab teenusega inimestele veelgi lähemale jõuda.

Hetkel kuum