Lõhmus annetas miljoni eest LHV aktsiaid

24. august 2017, 11:33
LHV suuromanik Rain Lõhmus.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170824/NEWS/170829879/AR/0/AR-170829879.jpg

LHV panga asutaja Rain Lõhmus ja SA Eesti Rahvuskultuuri Fond nõukogu esimees Olav Ehala sõlmisid täna leppe, mille järgi annetab Lõhmus Rahvuskultuuri Fondile 90 000 LHV Groupi aktsiat.

Aktsiapaki turuväärtus on tänase seisuga üle miljoni euro.

„Aktsiate annetamine heategevuseesmärgil ei ole Eestis veel levinud komme, mujal maailmas aga küll. Loodan, et annan LHV aktsiate annetamisega inspiratsiooni ka teistele Eesti äritegelastele ja suurematele aktsionäridele,“ ütles Lõhmus annetust tehes.

Lõhmuse annetus suunatakse 26. novembril 2000. aastal loodud Rain Lõhmuse fondi põhikapitali hulka. LHV Groupi aktsiate dividendidest hakatakse maksma stipendiume sellest fondist, mille eesmärgiks on toetada noori andeid.

Senise tegevusaja jooksul on Rain Lõhmuse fondist jagatud stipendiume õpinguteks kahekümne kahele noorele andekale Eesti kultuuritegelasele. Rain Lõhmuse fondi stipendiaatide hulgas on Estonia solist Andres Köster, Bambergi Sümfooniaorkestri soolotšellist Indrek Leivategija, viiulimängijad Anna-Liisa Bezrodny, Juta Õunapuu, Mari Poll ja Melissa Jõesaar, pianist ja dirigent Jaan Ots, tekstiilikunstnik Kadri Klampe, fotokunstnik Paul Kuimet, koorijuht Janne Fridolin, stsenarist ja režissöör Moonika Siimets jt.

1991. aastal asutatud SA Eesti Rahvuskultuuri Fond juures on 176 allfondi ning loomisel 9. Sel sügisel jagab Rahvuskultuuri Fond stipendiume ja toetusi kultuuri, hariduse, teaduse ja spordi toetuseks 28. korda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. August 2017, 11:35

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing