Äripäev • 6 september 2017

Väike-Maarja katlamajja investeeritakse ligi miljon eurot

Foto: Scanpix/Reuters

Energiaettevõte Adven koos Keskkonnainvesteeringute Keskusega investeerib Lääne-Virumaal Väike-Maarja aleviku uue katlamaja ehitusse.

Investeeringu suuruseks on 580 000 eurot, millele lisandub soojustorustike projekteerimise ja ehitamise maksumus. Järgmise aasta III kvartalis valmivate ehitustööde hinnanguline maksumus on 900 000 eurot, millele lisandub käibemaks.

Keskkonnasõbraliku ja efektiivse puiduhakke katlamaja ehitustööd algavad käesoleval nädalal sõlmitud ehituslepingu järgi lähipäevadel, teatas energiaettevõte Adven pressiteates. Esmalt asutakse ümber ehitama olemasolevaid küttesüsteeme, et uue katlamaja ehitustöid saaks jätkata kogu algava kütteperioodi vältel. Samuti on alustatud kokku ligi 800 meetri pikkuse uue soojustorustiku projekteerimisega, mille ehitustööde algus on planeeritud järgmisse aastasse.

Adven Eesti investeeringute ja arenduse valdkonna juht Priit Tiit sõnas, et energiaettevõtteid vaadatakse ikka kahtlustavalt kui investeeringutest juttu tehakse, kuid pikaajaliselt on kasulikum leida tarbijatele kõige soodsam viis toasooja pakkumiseks. Tema sõnul tähendab suur investeering hoopis korralikku hinnalangust. “Tänu heale koostööle vallavalitsusega alustame ehitusega lähipäevadel ja loodame juba järgmisel sügisel käivituva katlamajaga tarbijatele tänasest veel soodsamat  soojust pakkuda,” ütles ta.

Väike-Maarjasse ehitatavas uues katlas on võimalik põletada puiduhaket ja erinevaid puidutööstuse jääke aga ka tükiturvast, mis tagab aleviku kortermajadele ja ettevõtetele pikaajalise hinnastabiilsuse. Erinevalt tänasest gaasikatlast, mis jääb alles talviste tipukoormuste katmiseks, ei maksustata puitu aktsiisiga ja puitkütuste hinnad on stabiilsemad.

Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla ütles, et kaks aastat tagasi suutis Adven kaugkütte hinda langetada kuuendiku võrra. „Leian, et uued investeeringud ja kohaliku küttematerjali kasutamine on olulised paljudele elanikele ja ettevõtjatele. Mõistlik keskkütte hind aitab peredel kütteperioodil lihtsamalt pere-eelarvet tasakaalustada aga ka vallavalitsus ise on hinnatundlik soojatarbija,” ütles ta.

Uue katlamaja ehitustöid teostavad riigihanke võitjad Rapla Metall OÜ  ja AS Tamult, kes lõpetavad ehitustööd vastavalt lepingule 2018 aasta kevadel.

Adven on soojuse tootjaid, mis tegutseb kaheksateistkümnes kaugküttepiirkonnas üle Eesti. Ettevõte pakub energialahendusi tööstus- ja teenindussektoris, varustab soojusega era- ja ärikliente ning tegeleb maagaasi jaotamise ja müügiga. Ettevõttes töötab 75 inimest.

Hetkel kuum