Kaubanduskoda toetab gümnaasiumisse pääsu lävendit

07. september 2017, 15:46
Tööstuskoja peadirektor Mait Palts
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170907/NEWS/170909700/AR/0/AR-170909700.jpg

Kaubandus-tööstuskoda andis enda toe haridusminister Mailis Repsi plaanile kehtestada põhikooliõpilastele gümnaasiumisse saamiseks kõrge hindelävend ning suunata lati alla jäävad õppurid kutsekooli.

"Gümnaasiumisse pääsemise lävendist on räägitud juba aastaid ning kaubanduskoja hinnangul on see idee mõistlik," ütles kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts pressiteate vahendusel.

ERR vahendas täna, et Reps soovib, et tulevikus saaksid gümnaasiumisse sisse vaid need õpilased, kelle põhikooli lõputunnistuse keskmine hinne on vähemalt 3,75%. Kõik, kes lävendit ei ületa, saadetakse kutsekooli.

Nimelt arutas valitsus täna seda, kuidas muuta koolis käimine kohustuslikuks 18. eluaastani, säilitades seejuures nõude saavutada vähemalt põhiharidus. Valitsuse kommunikatsioonibüroo rõhutas, et Eestis on iga viies noor ilma keskhariduse või kutsekvalifikatsioonita ning keskharidusega noorte osakaal on hakanud kahanema.

Palts rääkis, et kolmandik praeguseid töötajaid on ilma ametialaste oskusteta. "On õige, et need, kes on akadeemiliselt vähem võimekad, tuleks suunata pigem varem juba ametialast haridust omandama," rääkis ta.

Kutsekooli variant annaks neile nii ametikutse kui ka keskkoolihariduse ja kes soovib, saab ka kõrghariduse juurde omandada, märkis kaubanduskoja juht.

Paltsi sõnul tuleb lisaks vaadata üle ka rahastamise süsteem, et seegi kohtleks kutseõpet ja üldharidust vähemalt võrdselt, kuid miks mitte ka ametiharidust eelistades. Samuti nõustus Palts sellega, et panustada tuleb ka karjääriõppesse- ja nõustamisse, et noored oskaksid teadlikumaid kutsevalikuid teha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. September 2017, 15:46
Otsi:

Ava täpsem otsing