Taxify: Londoni transpordiamet kiusas meie autojuhte

Taxify juht ja asutaja Markus Villig.  Foto: Andres Haabu
Piret Reiljan • 9. september 2017 kell 7:45

Taxify peatas vabatahtlikult Londonis oma äpi töö, kuna Londoni transpordiamet ignoreeris idufirmat ja asus hoopis tema autojuhte kiusama, teatas firma ingliskeelses pressiteates eile hilisõhtul.

Taxify kirjeldas oma teates, et omandas Londonis litsentseeritud operaatori City Drive Services, mis kasutaks Taxify tehnoloogilist platvormi. Selline samm on firma sõnul täielikult Suurbritannia seadustele vastav ja ka valdkonnas levinud praktika.

Paraku on aga Londoni transpordiamet viimase 48 tunni jooksul seadnud meie litsentsi kahtluse alla ja seda otse autojuhtide suunal, mitte platvormi suunal, märkis Taxify. Firma lisas, et oma autojuhtide edasise kiusamise eest kaitsmiseks ja tagamaks täielik seadusekuulekus, peataski ettevõte ajutiselt oma äpi töö.

Taxify kirjeldas veel, et esialgu ignoreeris Londoni transpordiamet nende küsimusi ja vältis igasugust dialoogi. Eile teatas amet lõpuks, et tühistas Taxify omandatud ja City Drive Services’i litsentsi, kuna ettevõtte juht vahetus ja uuel juhil puuduvat äripraktika selles tegevuses ja valdkonnas. Taxify peab sellist põhjendust vääraks ja seadusevastaseks.

Vaidlustame Londoni transpordiameti otsuse kohe, teatas Taxify. Firma nentis, et Londoni kliendid ja autojuhid igatsevad monopoolseks muutunud turule konkurentsi, ent linna transpordiamet on asunud seda takistama.

Taxify teatel algas nende tegevus Londonis edukalt: esimese kolme päevaga jõudis registreeruda 3000 autojuhti (ja veel 7000 ootas peatset lisandumist) ning äpi alla laadida 30 000 klienti.

Hetkel kuum