Käivitus uus metsaregistri infosüsteem

11. september 2017, 15:59
Karu metsas
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170911/NEWS/170919949/AR/0/AR-170919949.jpg

Tänasest käivitus uus metsaregistri infosüsteem, kus keskkonnaameti teatel on mugavam metsateatisi esitada, samuti näeb süsteemist kinnistu looduskaitselisi piiranguid.

Uues infosüsteemis on metsaomanikul mugavam esitada metsateatisi ning saada ülevaadet tehtud metsakaitse- ja metsauuendusekspertiisidest, seisab keskkonnaameti pressiteates.

Kui varem asusid metsaregistri avalik veebiteenus, e-metsateatise teenus ja metsa inventeerimisandmete edastamise teenus erinevates portaalides, siis nüüd on kõik ühes veebirakenduses. Vanasse metsaregistrisse talletatud informatsioon kanti üle uude süsteemi.

„Uus süsteem on kindlasti kasutajasõbralikum ning pakub metsaomanikele täisulatuses ligipääsu oma metsamaaga seotud andmetele," ütles pressiteate vahendusel keskkonaameti metsaosakonna nõunik Jaanus Kala.

Näiteks on süsteemis metsainventeerimise andmed, samuti ligipääs nii metsaomaniku esitatud metsateatiste menetlustele ja ekspertiisiaktidele kui ka kinnistuga seotud looduskaitselistele piirangutele. Nii saab omanik juba enne teatise esitamist ise vaadata kaardilt, millised kitsendused võivad piirata tema raiesoovi.

E-metsateatise esitamisel on menetlus ameti kinnitusel kiirem ja ära jääb paberkujul väljatrüki postitamisega seotud aja- ja ressursikulu, metsaomanik saab teatist esitada ja selle menetlust ning registreeringut jälgida otse portaalis.

Andmebaasis on ka süsteemisisene volitamine ehk metsaomanikul on võimalik volitada juriidilisi ja füüsilisi isikuid oma andmeid täisulatuses vaatama, alla laadima ja vajadusel metsateatisi esitama.

Metsaportaali saavad vaatamiseks kasutada kõik huvilised, kuid metsateatiste esitamiseks ning oma metsa andmete täisulatuses vaatamiseks tuleb ennast tuvastada ID-kaardi või mobiil-ID abil. Turvalisuse tagamiseks logitakse kõik kasutajate tegevused infosüsteemis.

Metsaregistri pidamise eesmärk on koguda ja säilitada andmeid metsa paiknemise, pindala, tagavara, kasutamise ja seisundi kohta. Metsaregistris hoitakse metsainventeerimise andmeid ning metsateatiste, keskkonnaametnike välitööde, metsauuendus- ja metsakaitseekspertiiside andmeid.

Metsaregistri metsaportaal on mõeldud kasutamiseks avalikkusele Eesti metsade kohta info saamiseks ning metsakorraldajatele ja metsaomanikele riigiga suhtlemiseks. Uus infosüsteem võimaldab oma metsaga seotud asjaajamistel silma peal hoida ning esitada riigile taotlusi ja olla pidevalt kursis menetluse seisuga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. September 2017, 15:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing