Riigilt erakätesse: Elmo Rendi uue omaniku plaanid

Foto: Andres Haabu/Postimees/Scanpix
Mari Mets • 13. september 2017
Jaga lugu:

Tänasest vuravad Eesti teedel jälle Elmo elektriautod, mille uus omanik plaanib suvel riigilt ostetud rendiäri hoolega arendama asuda.

Suvel tegevuse lõpetanud Elmo Rendi 31 elektriautot on tänasest taas teedel ning kasutajad saavad jälle harjumuspäraselt elektriautosid rentida, teatas ettevõte.

Elektriautode renditeenuse koos selle juurde kuuluva masinapargiga omandas riigi korraldatud enampakkumisel Elmo Rent OÜ 277 000 euro eest ning teenuse taaskäivitamine läheb omanikele maksma 340 000 eurot. Enampakkumisel osales neli pakkujat ning edukaks tunnistati Pärisvara OÜ, Aitkal OÜ ning Bootspillow OÜ esitatud ühispakkumus.

Ettevõtte Elmo Rent OÜ omanik on Krista Peetersoo ja tegevjuht Indrek Klaassen.

Uued rendipunktid tulekul

„Kogu meie energia on seni läinud teenuse taaskäivitamisse ehk autode hooldamisele ja ettevalmistamisele, rendipunktide vahel jagamisele ning broneerimissüsteemi testimisele,” selgitas Klaassen.

Järgmises etapis uuendatakse broneerimissüsteemi ja avatakse uusi rendipunkte, et laiendada elektriautode lühirenditeenuse kättesaadavust rohkematele huvilistele.

„Oleme orienteeritud muudatuste kiirele arengule ja väga avatud tagasisidele. Kutsume kõiki nii renditeenuse seniseid ja uusi kasutajaid kui elektriautode kogukonda meile oma elektriauto kasutuskogemust jagama, uutest ideedest ning koostöömõtetest teenuse täiustamiseks märku andma,“ ütles Klaassen. 

Indrek Gailan, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna juhataja ütles, et neil on hea meel, et Elmo lühirendi teenus on kasutajate hulgas siiani hästi vastu võetud ning nad loodavad, et uued omanikud on edukad teenuse veelgi suurema populaarsuse kasvatamisel.

Autosid saab rentida Tallinnas, Tartus ja uue kohana hooaja lõpuni Pärnus pea samadel tingimustel nagu varem. 

SA KredEx lõpetas tänavu juulis ELMO lühirendi teenuse pakkumise, sest kiirlaadimistaristu hankelepingud selle jaoks lõppesid ja algsed eesmärgid said täidetud.

MKM pani aprillis avalikule enampakkumisele Elmo Rendi ehk elektromobiilsuse programmi raames loodud elektriautode renditeenuse koos selle juurde kuuluva masinapargiga ehk 31 (22 Nissan Leafi ja 9 Mitsubishi i-Mievi) elektriautot ja 15 tavalaadijat.

Enampakkumisel osales neli pakkujat ning edukaks tunnistati Elmo Rent OÜ esitatud ühispakkumus maksumusega 277 000 eurot. Pakkumise alghind oli 120 000 eurot.

Eesti elektromobiilsuse programm ELMO on Eesti valitsuse ja Mitsubishi Corporationi koostöös käivitatud programm elektriautode ja laetavate hübriidide kasutusele võtmise toetamiseks. Eestisse on programmi raames soetatud 1200 elektriautot.

Elektriautode renditeenuse kasutajaks saab tänasest registreerida veebilehel www.elmorent.ee. Peale kasutajaks registreerimist saab autosid rentida otse tänavalt, sõidu alustamine ja lõpetamine toimub mobiili teel. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum