Mait Kraun • 21. september 2017 kell 17:41

Trump karmistas Põhja-Korea vastaseid sanktsioone

USA president Donald Trump  Foto: Scanpix/Reuters

USA president Donald Trump kehtestas Põhja-Koreale täiendavad sanktsioonid, mis puudutavad konkreetseid isikuid, panku ja ettevõtteid, mis teevad diktaatorlikus riigis äri, vahendab Bloomberg.

Trump lisas, et Hiina Keskpank nõuab finantsinstitutsioonidelt, et need Kim Jong Uni režiimiga koostööd ei teeks. Hiina on Põhja-Korea suurim kaubanduspartner ning taoline otsus on märkimisväärne.

Presidendi sõnul kasutatakse sanktsioone selleks, et Põhja-Korea kaubandusvõrke piirata. Selleks võetakse sihikule kõik ettevõtted ja isikud, millel on riigiga ärisidemed.

„Välismaa pankadel on konkreetne valik – kas nad teevad äri Ühendriikidega või ebaseadusliku Põhja-Koreaga,“ ütles Trump. „See režiim ei saa kaubanduses ja panganduses välismaa ettevõtetele enam loota.“

Trump kiitis Hiina presidenti Xi Jinpingi julge tegutsemise eest. „See oli mõneti ootamatu,“ nentis ta. Hiina Keskpank andis selle kuu alguses finantsinstitutsioonidele märku, et nood ÜRO sanktsioonide nimekirjas olevatele klientidele kontosid ei avaks. Nüüd on keskpank kehtestanud ettevõtetele konkreetse nõude.

 

Hetkel kuum