Märt Belkin • 26. september 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Riik toob Eestisse 10 miljoni eest välisspetsialiste

Urve Palo
Urve Palo  Foto: Andras Kralla

Riik plaanib 10 miljonit eurot maksva programmiga meelitada Eestisse kolme aasta jooksul 8000 välisspetsialisti, kellest vähemalt veerand peaks töötama IT-valdkonnas. Raha läheb peaasjalikult värbamisele ja turundusele.

Majandusministeeriumis valminud kava sai täna valitsuse majandusarengu komisjoni heakskiidu. Välismaalaste kaasamise tegevuskava nime kandev plaan näeb ette, et aastaks on 2020 Eestis töö leidnud vähemalt 8000 välisspetsialisti, kellest vähemalt 2000 töötaks IT-sektoris, teatas ministeerium.

Välisspetsialistide kaasamise programm Work in Estonia keskendub ettevõtete aitamisele IKT töötajate värbamisel, välistöötajate efektiivsemale Eestisse meelitamisele ning sobivate (e-)teenuste pakkumisele kõigile spetsialistidele.Välismaalaste Eestisse kaasamise programmi eelarve järgmiseks kolmeks aastaks on kümme miljonit eurot. Sellest saavad kaetud värbamistegevused, Eestit tutvustavate materjalide loomine, avalike teenuste kättesaadavuse parandamine, kaasamisteenused välisspetsialistide peredele ning ettevõtjate teadlikkuse tõstmine.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ütles pressiteate vahendusel, et kümne aasta pärast elab Eestis tänasega võrreldes ligi kümnendiku võrra vähem inimesi ning töötajaid on juba kümne aasta pärast 60 000 inimest vähem kui täna. Seetõttu on vaja kaasata välisspetsialiste. Enim on puudu IT-tippspetsialiste, ent ka arste.

Tema teatel tuleb lisaks spetsialistide Eestisse meelitamisele kindlasti tegeleda ka nende kohanemisega, mis on oluline nii välisspetsialistile kui ka ühiskonnale tervikuna. "Lisaks põhivajadustele, peame arvestama ka lisavajadustega – näiteks keeleõpe, kultuuritavad, terviseteenused, et välismaalasel oleks lihtsam ja mugavam Eestis elada,“ ütles Palo. „Kui Eestisse asutakse tööle koos kaaslase või perega, tuleb arvestada ka nende vajadustega.“

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt