28. september 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Brexiti-kõnelustel ei tule läbimurret veel niipea

David Davis ja Michel Barnier  Foto: Scanpix/Reuters

Euroopa Liidu pealäbirääkija Brexiti asjus ütles, et võib minna kuid, enne kui kõnelused kaubandusküsimusteni jõuavad.

Ühendkuningriigi lahkumiskõneluste neljas voor oli küll tooni poolest positiivne, ent ei toonud kaubanduskõneluste alustamiseks vajalikku läbimurret, mida britid tungivalt soovivad, vahendas Bloomberg.

ELi pealäbirääkija Michel Barnier ütles täna, et Ühendkuningriik pole endiselt teada andnud, kui palju arvab end ühendusele lahkumise järel võlgu olevat. Kokkulepet pole ka selle osas, missugune saab tulevikusuhtes olema Euroopa Kohtu roll.

Ühes brittide Brexiti-ministri David Davisega Brüsselis antud pressikonverentsil viitas ta, et Ühendkuningriigi peaministri Theresa May eelmisel nädalal peetud kõne aitas küll olukorda selgitada ning viimane nädal on olnud konstruktiivne, ent kõnelusi järgmisele tasemele veel viia ei saa.

Tööd tuleb teha veel nädalaid, ehk isegi kuid, enne kui üleminekuperioodi või võimaliku tulevase kaubandusleppe üle läbi rääkima saab hakata, viitas Barnier.

May lubas eelmisel nädalal Firenzes peetud kõnes, et Suurbritannia täidab enda finantskohustusi ning panustab ELi eelarvesse kahe aasta jooksul pärast lahkumist. Lisaks pani ta ette kaheaastase üleminekuaja, mille kestel kehtiksid praegused kaubandusreeglid.

Võimalus teistele Euroopa riigijuhtidele isiklikult läheneda ning enda seisukohti tutvustada tekib Ühendkuningriigi presidendil juba täna õhtul Tallinnas Kadrioru kunstimuuseumis, kus peetakse pidulik õhtusöök enne homme algavat digivaldkonna tippkohtumist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt