Äripäev • 4. oktoober 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Pangaautomaatide juures liikvel vargad

Sulrahaautomaat  Foto: epa

Lõuna-Eestis tegutsevad vargad, kes on sihikule võtnud pangaautomaadi juures raha välja võtvaid inimesed.

Politsei on saanud mitu teadet juhtumitest, kuidas pangaasju ajava inimese tähelepanu hajutatakse, et varastada temalt pangakaart või välja võetud sularaha, teatas politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri pressiteenistus.

Täna keskpäeva paiku sai politsei näiteks teate, et Viljandis Lääne tänaval pangaautomaadi juures varastasid kaks vene keelt kõnelenud meest teataja pangakaardi. Varguse eel etendasid mehed olukorra, millega vargusohvri tähelepanu hajutada.

Analoogset skeemi kasutati täna ka Tartus Jaama tänaval pangaautomaadi juures, kuid politseisse helistanule tundus meeste tegevus juba eos kahtlane ja vargust toime panna ei õnnestunud.

Kaks vene keelt kõnelevat meest etendasid Viljandis pangaautomaadi juures stseeni, kus nad on juhuslikult samas kohas viibivad üksteisele võõrad inimesed. Alustuseks püüab neist üks pangaautomaadi juures toimetavast inimesest mööda joosta nii, et too märkaks, kuidas möödajooksjal kukub raha maha. Raha kaotanu paneb jooksusammul pakku nii, et tema tähelepanu pole võimalik enam võita.

Samas tuleb teine mees, kes raha üles korjab ja pakub leitud raha jagamist pangaautomaadi juures oleva inimesega. Edasi naaseb sündmuskohale tagasi raha kaotaja, kes kahtlustab mõlemat rahaautomaadi juures olijat tema raha varguses ning nõuab rahakottide ette näitamist.

Ajal, mil heauskne inimene ja vargusskeemis kaasa lööv mees rahakotirauad avavad, tehakse juttu ja hajutatakse tähelepanu nii, et kannatanu rahakotist pangakaart või sularaha ära varastada. Kui see õnnestub, jooksevad vargad laiali, teatas politsei.

Viljandis toimetanud vargad olid tumedates riidetes umbes 40ndates eluaastates, kõhna kehaehitusega ja umbes 175 cm pikad vene keelt kõnelenud mehed.

Politsei hoiatab varaste eest ning toonitab, et rahaga arveldades või seda välja võttes ei tohi valvsust kaotada ning kõrvalistele oma koti või rahakoti sisu ette näidata.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt