Lauri Teder • 4 oktoober 2017

Trump ehmatas võlakirjaturgu

President Trump 3. oktoobril Puerto Ricot külastamas.  Foto: EPA

President Trump jahmatas Wall Streeti kolmapäeval väitega, et majandusraskuste ja tormikahjude käes vaevleva Puerto Rico võlg tuleks kustutada, vahendab CNBC.

Puerto Rico 8-protsendise intressiga võlakirjade väärtus kukkus kolmapäeval 36 sendile dollari kohta. Augustis oli võlakirja hind 56 senti dollari kohta.

Langesid ka ettevõtted, mis on Puerto Rico munitsipaalvõlakirju kindlustanud: MBIA Inc (-7,89%), Ambac Financial (-5,94%) ja Assured Guaranty (-2,4%).

"See pole miski, mida üks president peaks tegema või saaks teha. See on lihtsalt müra ja tegelikkusest kaugel," rääkis analüütikafirma ACG Analytics USA makrostrateegia juht Larry McDonald telekanalile CNBC. Tema sõnul käib võla kustutamine siiski kohtunike ja seaduste kaudu, kuid võlakirjaturg on sellegipoolest hirmul.

Valge Maja juhtimise ja eelarve büroo juht Mick Mulvaney soovitas kolmapäeval antud intervjuus presidendi väidet mitte sõna-sõnalt võtta.

Puerto Rico on kohaliku omavalitsuse aastatepikkuse agara laenamise tulemusel sattunud sügavasse kriisi. Ühendriikide kaguservas asuva saare võlakoorma suurus on praeguse seisuga rohkem kui 70 miljardit dollarit.

Hetkel kuum