Äripäev • 10. oktoober 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Korteriturg kompab buumiaegseid rekordeid

Võrreldes 2007. aasta hinnatipuga oli septembris korterirte hinnaindeks 0,9% kõrgemal.  Foto: Shutterstock

Kuigi kinnisvara tehingustatistika näitas septembris Tallinnas tervikuna pinnaühiku hinna langust, ei ole see laiendatav kogu korteriturule, sest oluline on tehingute struktuur, kommenteeris Ober-Haus Kinnisvara korterite hinnaindeksit.

Hinnaindeks langes septembris pärast augusti tõusu 1,6%, kuid oli võrreldes eelmise aasta septembriga 5,5% kõrgemal, märkis kinnisvarafirma oma kommentaaris. Võrreldes 2007. aasta hinnatipuga oli indeks 0,9% kõrgemal.

Septembris tehti Tallinna korteriturul 825 tehingut, mida on 4,7% vähem kui augustis, kuid 5% rohkem kui eelmise aasta septembris. Tallinnas langes keskmine ruutmeetri hind võrreldes eelmise kuuga 1,8% ja oli 1752 eurot ruutmeeter. Võrreldes eelmise aasta septembriga oli ruutmeetri hind 3,6% kõrgem.

Võrreldes augustiga tõusis keskmine ruutmeetri hind neljas linnaosas ja langes neljas. Hinnad tõusid Kristiines 9,0%, Nõmmel 7,8%, Lasnamäel 2,6% ja Haaberstis 2,4% - hinnatõusu taga olid tehingud keskmisest kallimate uute korteritega, Kristiines tehingute arvu kasv Tondi asumis.

Hinnad langesid Põhja-Tallinnas 9%, Mustamäel 4,9% Kesklinnas 4,3% ja Pirital 3,6%. Languse põhjuseks oli eelkõige tehingute arvu vähenemine uute korteritega.

Võrreldes eelmise aasta septembriga tõusis ruutmeetri hind enim Haaberstis 16,6% ja Kesklinnas 10,3% - põhjuseks oluliselt kasvanud tehingute hulk uute ja keskmisest kallimate korteritega. Haaberstis olid järsu hinnatõusu põhjuseks tehingud Mustjõe asumis. Hinnad on langenud Pirital 7,3%, Nõmmel 3,3% ja Põhja-Tallinnas 2,5%.

Tartus langes keskmine pinnaühiku hind pärast kolm kuud kestnud tõusu 4,9% ja oli 1321 eurot ruutmeetri eest. Pärnus ruutmeetri hind tõusis 10,2% ja oli 1118 eurot. Ka Jõhvis ja Narvas tõusis keskmine pinnaühiku hind ja oli vastavalt 196 eurot ning 432 eurot ruutmeetrist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt