Regionaalhaigla sai laienemiseks 24,5 miljonit laenu

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juht Agris Peedu  Foto: Raul Mee
Äripäev • 10. oktoober 2017 kell 7:08

Nordic Investment Bank (NIB) ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) sõlmisid 24,5 miljoni eurose laenulepingu, mille abiga renoveeritakse ja laiendatakse Põhja-Eesti Regionaalhaiglat Tallinnas.

20aastase tähtajaga laen finantseerib Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe korpuse uue tiiva ehitust, selgitas NIB pressiteates. Uude tiiba rajatakse patoloogiakeskus ning onkoloogia- ja hematoloogiakliinik, samuti kemo- ja radioteraapiaravi võimalus ning nefroloogiaosakond. Kokku saab haigla juurde 120 voodikohta. Ehituse eeldatav valmimisaeg on 2021. aastal.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla koosseisu kuulub seitse kliinikut koos 32 erialakeskustega. Regionaalhaiglas on Eesti suurim traumakeskus, Põhja-Eesti suurim südamekeskus ja psühhiaatriakeskus ning osutakse laiapõhjalist vähiravi rohkem kui pooltele Eesti vähihaigetele.

Regionaalhaiglast saab abi üle 145 000 patsiendi aastas. 170 miljoni eurose käibega haigla annab tööd pea 4000 inimesele, olles suuruselt Eesti kuues tööandja.

NIB on rahvusvaheline finantsinstitutsioon, mille kaasomanikeks on kaheksa riiki: Taani, Eesti, Soome, Island, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi. Pank rahastab era- ja avaliku sektori projekte.

Hetkel kuum