Äripäev • 12. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Tallinna Lennujaamas valmis uus tuledesüsteem

Estonian Airi lennuk Tallinna lennujaamas.  Foto: Andras Kralla

Kaks aastat kestnud ehitus Tallinna Lennujaama lennuliiklusalal on jõudnud lõpusirgele ning lõppenud öised ehitustegevusest tulenevad lennuraja sulgemised.

Lennujaam teatas, et tänasest on kasutusel kaasaegne lennuvälja tuledesüsteem, mis tagab pilootidele parema nähtavuse halva ilma korral ning suurendab lendude regulaarsust. 34 miljonit eurot maksnud ehitustööde käigus rekonstrueeriti lennuraja 20 aasta vanune kattekonstruktsioon, pikendati lennurada 3480 meetrini ning parandati ruleerimisteede ja õhusõidukite perroonialade süsteemi.

Keskkonnaseisundi parendamiseks rajati lennuväljale täiendav õhusõidukite jäätõrjeala, ehitati välja keskkonnanõuetele vastavad lumesulamisplatsid, rajati lumesulamisvete ärajuhtimis- ja monitooringusüsteemid ning ehitati nõuetekohane mootorite testimise ala.

Lennuväljal ehitas Lemminkäinen Eesti ning ehituse hinnast pool tuli Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist. Lennuliiklusala arendamine käib edasi - paari järgmise aasta jooksul ehitatakse uusi õhusõidukite seisuplatse, ruleerimisteed ning tugirajatisi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt