Äripäev • 13. oktoober 2017 kell 5:51

Suurhange toob uued autod 33 riigiasutusele

Autod.  Foto: Scanpix/Postimees

Riigi Tugiteenuste Keskus sõlmib ühishankes raamlepingud 33 riigiasutusele sõiduautode soetamiseks või rentimiseks. Keskus hangib asutustele riigi ülesannete täitmiseks ja teenuste pakkumiseks vajalikud sõiduautod kahe riigihankega. Raamlepingud sõlmitakse 17 ettevõttega 18 kuuks.

Sõiduautode hanke 18 osale laekus 12 automüüjalt 77 pakkumust, vahendas rahandusministeerium. Iga hanke osa kohta sõlmitakse kuni viis raamlepingut. Teises hankes sõlmiti raamlepingud viie liisingufirmaga, kes vajadusel hakkavad finantseerima sõiduautode soetust või renti.

Renditavate või soetatavate sõidukite eeldatav hind on kokku 5 miljonit eurot.

Raamlepingud sõlmitakse ettevõtetega Amserv Auto AS, City Motors AS, Auto Forte Tallinn OÜ, Elke Auto AS, Silberauto Eesti AS, Veho Eesti AS, Mariine Auto AS, Moller Auto Tallinn OÜ, Viking Motors AS, Auto 100 Tallinn AS, Mustakivi Auto AS ja Topauto AS. 

Sõidukeid on plaan hankida Lennuametil, Tallinna Lasnamäe Mehhaanikakoolil, Maksu- ja Tolliametil, keskkonnaministeeriumil jt.

Valitsusasutusel ja nende hallatavatel asutustel oli möödunud suve seisuga kokku 4476 maismaasõidukit, sealhulgas 1534 alarm- või eriotstarbelist sõidukit. Enim on riigi kasutuses või omandis tavakasutuses M1-kategooria sõiduautosid, kokku 1576.

Lisaks sõiduautode ja sellega seotud finantsteenuste pakkujate ühishankele viis RTK läbi riigiasutuste ühishanked ka sõidukikütuse, koopiapaberi ning bürootarvete soetamiseks.

Hetkel kuum