Äripäev • 13. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Venemaa pani Krimmi oma rubla peale

Venemaa Keskpanga juht Elvira Nabiullina esitleb uut 2000rublast kupüüri.  Foto: Reuters/Scanpix

Möödas on kolm ja pool aastat sellest, kui Venemaa vallutas ja seejärel annekteeris Krimmi. Nüüd andis Venemaa Keskpank välja uue rahatähe, millel kujutatakse poolsaart.

Uue 200rublase (vääring umbes 3 eurot) kupüüri esiküljel on kujutatud hukkunud laevadele pühendatud ausammas Sevastopolis. Selles linnas asub Venemaa Musta mere laevastik. Rahatähe tagaküljel on samuti Krimmis asuva antiikse linna Hersonesose varemed.

Uuel 200rublasel on Krimm.  Foto: Reuters/Scanpix

Koos 200rublasega andis Venemaa Keskpank välja ka 2000rublase (umbes 30 eurot), millel on kujutatud Vladivostoki lähistel asuvat massiivset silda. Seni polnud Venemaal 200- ja 2000rublaseid rahatähti.

Venemaa uus 2000rublane rahatäht.  Foto: Reuters/Scanpix

Uued 200rublased lähevad esialgu käiku vaid Krimmis, ütles Venemaa Keskpanga juht Elvira Nabiullina uusi kupüüre esitledes. Samamoodi jõuavad ka 2000rublased kõigepealt käiku Kaug-Idas. Üle Venemaa levivad need rahatähed ringlusse aasta lõpuks, teatas keskpank.

Venemaa anastas Krimmi kevadel 2014, pärast seda, kui oli seal läbi viinud referendumi, mida enamik maailma riike ei tunnusta. Ukraina käsitleb Krimmi tänaseni oma riigi osana.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt