Mait Kraun • 22. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Tihedam konkurents nüsis keemiafirma käivet

Kalkulaator  Foto: PantherMedia/Scanpix

Keemiatoodete müüja Kemivesi käive langes, sest konkurents turul on suurenenud. Samas paranes ettevõtte kasumlikkus märgatavalt.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et keemiatoodete hulgimüügiga tegeleva Kemivesi ASi müügitulu langes 2016. aastal 5 protsenti, 6,45 miljoni euroni. Ärikasum suurenes 3 protsenti, 704 000 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Ettevõttes töötas mullu keskmiselt 6 inimest, see näitaja ei muutunud. Käive töötaja kohta langes 5 protsenti, 1,08 miljoni euroni. Keskmine brutotasu tõusis 8 protsenti, 436 euroni kuus.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

„Müügitulu 5protsendiline vähenemine 2016. aastal oli tingitud tihedast konkurentsist muude kemikaalide turul, aga ettevõtte kasumlikkus paranes märgatavalt. Kemivesi turuosa Eestis vähenes, Lätis kasvas ja jäi Leedus samale tasemele,“ kirjutas firma oma tegevusaruandes.

„2017. aastal on AS Kemivesi eesmärgiks kasvatada müügitulu 2-4 protsenti ja tagada kasumlikkuse edasine kasv,“ teatas ettevõte. „Eesmärkide saavutamiseks tuleb järjepidevalt tugevdada põhitegevust – veepuhastuskemikaalide müüki efektiivsuse tõstmise ning toodete ja teenuste innovaatilise arendamise kaudu.“

Kemivesi emafirma on Soome ettevõtte Kemira OYJ. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal Eesti tütarfirmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt