Äripäev • 26. oktoober 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Keskerakond jätkab Tallinnas üksi

Tallinna linnavolikogu esimehe haamer ja hääletuspult.
Tallinna linnavolikogu esimehe haamer ja hääletuspult.  Foto: Erik Prozes

Keskerakonna Tallinna nõukogu otsustas eile õhtul, et ei kutsu Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) pealinnas võimuliitu.

ERR-ile teadaolevalt jäi Keski ja sotside koalitsioon sündimata vaidluste tõttu volikogu esimehe tooli pärast, mida sotsid endale nõudsid, aga mida Keskerakond tahab anda valimiste suurima häältesaagi korjanud Mihhail Kõlvartile.

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu leidis, et Tallinna elanikud on andnud selge toetuse Keskerakonnale Tallinna linna juhtimiseks. Koalitsiooni moodustamiseks ei nähta vajalikku erakonnasisest konsensust Keskerakonnas ega Sotsiaaldemokraatlikus Erakonnas.

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas pressiteate vahendusel, et valijatelt saadud 40 mandaati 79st näitab, et „pealinna elanikud soovivad Tallinna jätkuvat ja stabiilset arengut“.

Sotsiaaldemokraatide Tallinna piirkonna liider Rainer Vakra märkis, et Keskerakonna otsus sotsiaaldemokraate Tallinna võimuliitu mitte kaasata näitab seda, et Keskerakond ei ole pealinnas muutusteks valmis.

Keskerakond lükkab jutud ümber

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et koalitsiooni loomine ei takerdanud ühegi keskerakondlase soovi taha saada linnavolikogu esimeheks, sest positsioone linnavolikogus ega linnavalitsus pole Keskerakond jõudnud veel arutada.

Kui sotsiaaldemokraadid on esitanud meedia kaudu enda nägemuse kohtade jaotuse kohta, on see nende siseküsimus, sest läbirääkimisteni ei jõutud, ütles Korb.

Ta lisas, et väärikaid kandidaate on Keskerakonnal mitmeid ning ükski võimalus pole loomulikult välistatud, kuid hetkel on kindel vaid linnapeakandidaat, kelleks on Taavi Aas. „Kohtade jaotus ei ole meie prioriteet ning seetõttu pole erakond oma kandidaate esitanud. Nüüd, mil koalitsiooniläbirääkimisi ei alustata, liigume muude küsimustega edasi, rääkis Korb.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt