Turvariskiga ID-kaardid tuleb uuendada

ID-kaart  Foto: Erik Prozes / Postimees / Scanpix
Äripäev • 31. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) soovitab kõigil turvariskiga ID-kaardi omanikel hakata kaarti kauguuendama. Uuendamise tarkvara on testperioodi läbinud ning enamik e-teenuseid juba toetab uuendatud ID-kaarti.

Uuendada tuleb kõiki pärast 2014. aasta 16. oktoobrit väljastatud ID-kaarte, mida kasutatakse elektrooniliselt. Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) kodulehel saab dokumendi numbri järgi kontrollida, kas kaart kuulub turvariskiga kaartide hulka ning vajab uuendamist.

Kaarti ei pea uuendama inimesed, kes oma kaardiga digiallkirja ei anna või ei kasuta e-teenuseid oma ID-kaardi PIN1 või PIN2 sisestades.

Uuendamist vajavad dokumendid, mis on välja antud pärast 2014. aasta oktoobri keskpaika

Kontrolli, kas Sinu dokument on turvariskiga ning vajab uuendamist PPA kodulehel https://www.politsei.ee/id-kaardi-kontroll/        

Uuendamiseks laadi alla uusim ID-kaardi tarkvara veebilehelt https://installer.id.ee/

Varu enne uuendamist uute PIN-koodide kirjapanemiseks paber ja kirjutusvahend

Dekrüpteeri arvutis olevad dokumendid, kuna uuendatud kaardiga neid enam avada ei saa

Vaata juhiseid ja õppevideot veebilehelt www.id.ee

Isikut tõendava dokumendi ja kliendikaardina kehtivad kõik kaardid oma kehtivusaja lõpuni. Digiretsepti kasutamiseks patsiendina ei ole samuti vaja ID-kaarti uuendada.

Turvarisk puudutab ligi 800 000 ID-kaarti, sh digi-ID-d ning e-residendi- ja elamisloakaarti. Turvarisk ei puuduta mobiil-ID-d ega enne 2014. aasta oktoobrit välja antud ID-kaarte.

Turvariskiga ID-kaarte saab uuendada nii oma arvutist kui ka PPA teeninduses kuni 31. märtsini 2018. 1. aprillist turvakaalutlustel uuendamata sertifikaadid tühistatakse. Tühistatud sertifikaatidega dokumenti uuendada ei saa ning elektrooniliseks kasutamiseks tuleb taotleda uus kaart.

Tänaseks on oma dokumendi uuendanud 20 000 inimest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt