Eliisa Matsalu • 8. november 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Nordica jõuab kasumisse oodatust kaks aastat varem

Tallinna lennujaam  Foto: Andres Haabu

Kui senimaani on Nordica äriplaan ette näinud, et ettevõte jõuab kasumisse alles aastal 2019, siis reaalsus näib tulevat palju helgem. Nimelt teatas ettevõte täna, et jõuab kasumisse tõenäoliselt juba sel aastal.

„Veel pole 31. detsember ja miski pole veel kindel, kuid numbrid näitavad, et eeldatavasti lõpetame majandusaasta plusspoole peal,“ tunnistas Nordica finantsjuht Ahto Pärl. See tähendab, et Nordical on läinud sel aastal prognoositust märkimisväärselt paremini - esialgsete plaanide järgi ennustati, et Nordica lõpetab sel aastal umbes kuue miljoni eurose kahjumiga ja jõuab kasumisse alles aastal 2019.

Pärli sõnul on sel aastal Nordica käekäiku mõjutanud mitmed ühekordset tegurid, näiteks Euroopa Liidu eesistumise aasta, lennuliiklust soodustav suveilm ja USA dollari ja kütusehinna seisud. Kaasa on aidanud ka Eesti ootamatult hea majanduskasv. „Meie rõõmuks oleme ka enamiku Tallinna lennujaama kasvust enda kätte saanud,“ rääkis Pärl.

Nordica juht Jaan Tamm lisas, et 2017. aasta on olnud eriline ja kasvule on aidanud kaasa mitmed faktorid, millega nad enam järgmisel aastal arvestada ei saa.

Tamm selgitas, et äriplaan nägi ette, et 2016. aastal lõpetab Nordica 16 miljoni, 2017. aastal 6 miljoni ja 2018. aastal 3 miljoni euro suuruse kahjumiga. Tegelikkuses jäi juba eelmisel aastal ettevõtte kahjum pisut väiksemaks kui äriplaan prognoosis ehk 14,4 miljoni euro suuruseks. "Eelmine aasta oli meil üleelamise aasta, teine aasta kvantiteedi tõstmine ja järgmisel aastal hakkame kvaliteedile keskenduma," ütles Tamm täna Nordica pressikonverentsil.

Lennukeid tuleb juurde

Tamm lisas, et sel sügisel oli Nordical üleminekuperiood, kus nad vajasid lennuliinide teenindamiseks lennukeid juurde. Selleks kasutasid nad bulgaarlaste ja rumeenlaste lennukeid. "Nendega oli probleeme, kuid nad aitasid meid üleminekuperioodist üle," ütles Tamm.

Paraku jäi sel perioodil Nordical mitmeid lende ära. Tamm lisas, et ta vabandab lendude ärajäämise pärast ja lubas, et Nordica saab sellest probleemist edaspidi üle. Nimelt on neil plaan minna täielikult üle oma enda lennupargile. "Usun, et oma lennukipargiga suudame stabiilsuse tagada," rääkis ta. Lähitulevikus on Nordical ka kaks tagavaralennukit, mida saab kasutada juhul, kui mõni lennuk on hoolduses.

Nordica kommertsjuht Kristel Penu lisas, et Nordica reisijatest on 60% ärireisijad ja ülejäänud puhkusereisijad. Kui kõik lennureisid kokku panna, siis on Nordica lennusõitude täituvus keskmiselt 65%. "Lennukites ruumi veel on," sõnas Penu.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt