Äripäev • 9. november 2017 kell 6:39

Fond: laiemad parkimiskohad vähendavad avariisid

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) teatel on laiemaks joonitud parkimiskohtadega kaubanduskeskustes liiklusõnnetuste arv tänavu vähenenud keskmiselt veerandi võrra.  Foto: Andres Haabu

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) analüüsi kohaselt on laiemaks joonitud parkimiskohtadega kaubanduskeskustes liiklusõnnetuste arv tänavu vähenenud keskmiselt veerandi võrra võrreldes eelmise aastaga. Kitsaste parkimiskohtadega kaubanduskeskustes on juhtumite arv endiselt kasvutrendis.

LKFi juhatuse esimehe Mart Jesse sõnul on mitmed kaubanduskeskused tänavu parkimiskohad nõuetele vastavaks jooninud, näiteks Kristiine keskus, Mustamäe keskus, Mustika ostukeskus ja Rocca al Mare kaubanduskeskus ning Lõunakeskus. Tema sõnul on mõned kaubanduskeskused parkimiskohtade ümberjoonimisest ka keeldunud.Tänavu maist kuni septembrini juhtus suuremates kaubanduskeskustes kokku neli protsenti vähem õnnetusi kui möödunud aasta samal perioodil.

Ligi kümme aastat tagasi loodud parkimiskohad ei vasta enam tänastele vajadustele, ütles LKFi geoinfosüsteemide valdkonna juht Ülli Reimets. 2016. aastast kehtiv linnatänavate standard soovitab kaubanduskeskuse parkimiskoha laiuseks vähemalt 2,7 m. Linnatänavate standardi eelmine versioon kehtis 2003. aastast. Võrreldes selle ajaga on Eestis liiklevad sõiduautod keskmiselt 8 cm laiemaks ja 15 cm pikemaks muutunud.

Parklates on liiklusõnnetuste peamine põhjus liiga kitsad ja nõuetele mittevastavad parkimiskohad. Kaks kolmandikku parklates toimunud õnnetusi põhjustatakse parkimiskohal manööverdades.

Hetkel kuum