Äripäev • 9. november 2017 kell 13:16

Tallink: lõpetasime koostöö kohe, kui asjast kuulsime

Silja Line'i laev Stockholmis.  Foto: Scanpix / Õhtuleht / Tiina Kõrtsini

Tallink Silja laevadel töötanud meelelahutajad jäid palgast ilma või said vaid osa kokkulepitust. Tallink Grupp teatas, et kuulis probleemidest kevadel ja lõpetas seepeale kohe meelelahutusüritusi korraldanud äriühinguga koostöö.

Tallink Grupi kommunikatsioonijuht Katri Link kinnitas, et kontsern võtab kõiki oma lepinguid ja kokkuleppeid väga tõsiselt. "Väga harva tuleb siiski ette olukordi, kus esile kerkivad probleemid koostööpartneritega, kellega koostööd alustades probleeme ei esinenud ning kellega koostöö on aastate jooksul sujunud," kommenteeris Link.

Link ütles, et Event Cruises’iga lõpetas Tallink Grupp koostöö kohe, kui nendeni jõudis selle aasta kevadel info probleemide kohta. "Event Cruises’i juhtumi tõttu oleme nüüdseks veel kord üle vaadanud oma sisemised protsessid sarnaste lepingute sõlmimisel ning viinud sisse vajalikud muudatused, et selliseid olukordi tulevikus vältida," kinnitas ta.

Link märkis, et grupi kõikidele tarnijatele kehtivas käitumiskoodeksis on kehtestatud miinimumnõuded seaduste järgimise, ärieetika ja korruptsioonivastase tegevuse, inimõiguste ja töökaitseseaduste järgimise, ohutuse, keskkonnakaitse, juhtimise ja ettevõtte tegevuse järelevalve osas. Nende nõuete järgimist eeldatakse tema sõnul kõigilt Tallink Grupiga ja nende tütarettevõtetega koostööd tegevatelt tarnijatelt ning omakorda ka nende tarnijatelt. 

Eile õhtul paljastas Rootsi majandusleht, et vähemalt 70 Tallink Silja laevadel töötanud meelelahutajat jäi ilma palgata või sai vaid osa kokkulepitust. Ainuüksi eelmisel aastal jäeti tasumata vähemalt 1,9 miljoni Rootsi krooni (umbes 200 000 euro) eest arveid, kirjutab Rootsi majandusleht Dagens Nyheter. Pikk artikkel juhtunu kohta on kättesaadav Äripäeva veebis.

Hetkel kuum