Kesklinna ja Vanalinna jäätmetele otsitakse käitlejat

Prügikast.  Foto: Raul Mee
Koit Brinkmann • 14. november 2017
Jaga lugu:

Tallinna keskkonnaameti korraldataval riigihankel soovitakse leida Kesklinna ja Vanalinna jäätmeveopiirkondades kogutud jäätmete käitlejat.

Riigihankega otsitakse parimat Kesklinna ja Vanalinna veopiirkondadest korraldatud jäätmeveo raames kogutud segaolmejäätmete, biolagunevate jäätmete ja suurjäätmete käitluskohta ja käitlushinda. Nimetatud jäätmeid tekib Vanalinna piirkonnas aastas kokku ligi 5000 tonni ning Kesklinna piirkonnas 11 400 tonni.

Käitleja hankelepingu eeldatav jõustumise aeg on järgmise aasta juuni algusest ning lepinguperioodi pikkuseks on 48 kuud.

Peale eduka pakkuja leidmist, kuulutab Tallinna keskkonnaamet Kesklinna ja Vanalinna jäätmeveopiirkondades välja veohanke. Veohankes on jäätmekäitluskohad ja käitlushinnad määratud käitlushanke tulemuste alusel.

Halduskohus kohustas Kesklinnas veohanget korraldama

Hiljuti otsustas Tallinna halduskohus kuulutada õigusvastaseks Tallinna endise abilinnapea Arvo Sarapuu eestvedamisel Kesklinna jäätmeveopiirkonna lepingute üleandmine linna prügiveofirmale.

Muuhulgas kohustati kohtuotsusega Tallinna linna alustama Kesklinna jäätmeveopiirkonnas korraldatud jäätmeveoteenuse osutaja leidmiseks kontsessioonilepingu sõlmimise menetlust ühe kuu jooksul.

Kohtuotsus ei ole veel jõustunud ning Tallinna keskkonnaameti heakorra ja jäätmehoolde osakonna juhataja Kristjan Mark ütles eelmisel nädalal Äripäevale, et linnavalitsus otsustab apellatsiooni esitamise peale kohtuotsuse analüüsi lähinädalatel.

Jaga lugu:
Hetkel kuum