Äripäev • 21. november 2017 kell 3:35

AT&T ja Time Warneri megatehing sai tagasilöögi

AT&T kauplus New Yorgis  Foto: Scanpix/Reuters

Eile peatas USA Ülemkohus justiitsministeeriumi nõudmisel AT&T ja Time Warneri tehingu. Pretsedenditu sekkumise põhjenduseks toodi konkurentsiseaduse rikkumine.

Time Warner, millele kuuluvad teise hulgas kaabeltelevisiooni kanal CNN ja filmistuudio Warner Brothers, looks AT&T-ga liitumisel maailma suurima vertikaalselt integreeritud sisuloome ja -levituse impeeriumi. AT&T-le läheb tehing maksma 85,4 miljardit dollarit. 

Kohus leiab, et selle ühinemise järel saaks "AT&T kasutada Time Warneri populaarset sisu kui konkurentsi nõrgestavat relva". Justiitsministeeriumi hinnangul aga tooks see tehing kaasa "vähem innovaatilisi uuendusi ning suuremad arved Ameerika peredele". 

AT&T teatas eile õhtul, et valmistab ette vastuhagi.

Hiigeltehingut on osapooled ise nimetatud ideaalseks klapiks kahe ettevõtte vahel. "Meie tugevused täiendavad teineteist ning võivad luua uue viisi, kuidas meedia- ja kommunikatsioonitööstus toimivad," ütles aasta tagasi AT&T juht Randall Stephenson. Tehing tooks kokku telekomipioneeri, mille asutas omal ajal Alexander Graham Bell, ning meelelahutusgrupi, mille juured on Hollywoodi algusaastates, kirjutas aasta eest Financial Times.

Time Warnerile kuulub ka USA kaabel- ja satelliittelevisiooni kanal HBO, mis on tootnud sellised populaarsed seeriad nagu „Troonide mäng“, „Seks ja linn“,  „Sopranod“. Warner Brosi stuudiotele kuulvad Harry Potteri seeria ja „Supermani“ filmiõigused.

Aasta eest presidendiks kandideerinud Donald Trump teatas juba oma valimiskampaania ajal, et presidendiks saades keelustab ta selle liidu, kuna taoline meedia kontsentreerumine annab käputäiele firmadele liiga suure võimu - sealhulgas sellistele firmadele, mis on tema suhtes kriitilised.

Hetkel kuum