Mait Kraun • 21. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Tempesti kasumit vähendas transpordi- ja palgakulu kasv

Kalkulaator  Foto: Julia-Maria Linna

Keemiatoodete müüja Tempest teenis 2015. aastaga võrreldes ligi kolmandiku võrra vähem kasumit. Peamisteks süüdlasteks on transpordi- ja palgakulude kasv.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et keemiatoodete hulgimüügiga tegeleva Tempest ASi müügitulu langes mullu 2 protsenti, 4,88 miljoni euroni. Ärikasum langes aastaga 29 protsenti, 634 520 euroni.

Mullu töötas ettevõttes 20 inimest, see näitaja kasvas kahe võrra. Käive töötaja kohta langes 12 protsenti, 244 222 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 1 protsendi, 872 euroni kuus.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

„Majandustulemused on head, samuti on hoitud viimistlusmaterjalide, kaubamärgi Sayerlack turuosa, kasvatades ka selles osas müügikäivet. Ettevõte hindab oma majandusaasta tulemused heaks,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes.

„Puhaskasumi 30 protsendiline langus on seotud transpordikulude kasvuga, samuti on tõusnud ka palgakulud,“ kirjutas juhtkond.

Ettevõtte ainuomanik on Tõnu Roosmäe. Eelmisel aastal võeti ettevõttest 84 000 eurot dividende. 2015. aastal võeti dividendidena välja 80 000 eurot.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt