Kristjan Pruul • 23. november 2017 kell 8:50

Tallinnas kulub teetöödele üle 53 miljoni

Teetööd.  Foto: Raul Mee

Tuleva aasta eelarves on Tallinna teedeehitusele ja -remondile ettenähtud 53 miljonit eurot.

"Teed-tänavad on tänavu linnas suurem prioriteet, eelmine aasta oli selleks ühistransport, sinna investeeringud jätkuvad, aga mahtudes ei ole nii suur," rääkis linnapea Taavi Aas linnavalitsuse pressikonverentsil ja avaldas lootust, et üldine rahulolematus teede olukorraga läheb sellest ka väiksemaks.

Suurematest objektidest kulub välisrahastuse toel Reidi tee alustamisele 14 miljonit eurot ja Haabersti ristmiku lõpetamiseks 10 miljonit. Töid jätkatakse Gonsiori tänaval 1,7 miljoni ja Vanasadama-kesklinna vahel 1,3 miljoni euro eest. Kergliiklusteed tulevad Viljandi maantee, lennujaama ja Ülemiste terminali suunal, selgub eelarve eelnõust.

Täiel määral linna enda vahenditest läheb teede kapitaalremonti üle kogu linna 21 miljonit eurot. Töid on oodata Suur-Sõjamäe, Valdeku, Juurdeveo tänaval ja mujal.

Linn lubab lõpule viia ka tehnikaülikooliga aastaid kestnud projekti liinivõrgu optimeerimiseks ning laseb 2,4 miljoni euro eest renoveerida 14 trammi. Lõpuks vahetatakse välja 200 amortiseerunud tänavavalgustusmasti.

Kokku kasvab linnaeelarve 683 miljoni euroni. Aasa sõnul on see protsentuaalselt eelmise aastaga võrreldes 1 protsendi võrra kasvanud, kuid mullu oli arvestatud Linnahalli kõrvalkinnistute võõrandamisega 15 miljoni eest, kuid planeeringu menetlemine on läinud oodatust kauem ning kinnistute müüki ei ole ka järgmise aasta eelarveprojektis.

Eelnõu saadeti kolmapäeval edasi volikokku, kus see pärast parandusettepanekute tegemist tuleb kinnitada.

Hetkel kuum