Kristjan Pruul • 24. november 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Kalvi: valitsust tuleb kiita

AS Liviko esimees Janek Kalvi  Foto: Raul Mee

Valitsuse otsus aktsiisitõusudega hoogu pidada on igati kiiduväärt, isegi kui see praeguseks sisse kujunenud tarbijaharjumusi ei muuda, on viinatootja Liviko juhi Janek Kalvi seisukoht.

"Väga hea, et riik või rahandusministeerium jõudis järeldusele, et tuleb teha väike hingetõmme, see on kiiduväärt, et reageeritakse, kui tundub, et minnakse vales suunas, ja võetakse pikem periood analüüsiks. Isegi kui meie (alkoholitootjate) juttu puhta kullana ei võeta, siis vähemalt on säilinud soov probleemidest aru saada kuigi oleks võidud jääda jäigalt oma positsioonidele," rääkis Janek Kalvi.

Erinevused Eesti ja Läti vahel Kalvi sõnul muidugi säilivad, kuid Läti aktsiisitõus saab nüüd suurema mõju ja aktsiiside vahe pigem tasakaalustub. "Võib öelda, et status quo Eesti ja Läti vahel säilib, hullemaks ei lähe. Mingit radikaalset pööret ju ei toimunud, ütleme 2015. või 2014. aasta aktsiiside taastamist ja väljakujunenud liikumised jäävad. Piirikaubandus kindlasti jätkub, see on tarbijaharjumusena juba kinnistunud," ütles Kalvi.

Kalvi oli pigem kriitiline Reformierakonna seisukohtade suhtes seoses alkoholiaktsiisi tõstmise ümber käinud aruteluga. "Lõppkokkuvõttes oli see ikkagi Taavi Rõivas, kes pikaajalise aktsiisitõusu meil maale tõi ja seda kummastavam on praegu vaadata teatavaid Reformierakonna poliitikuid, kes valjusõnaliselt nüüd alkoholipoliitikat kritiseerivad."

Valitsus otsustas neljapäeva õhtul kabinetiistungil, et alkoholiaktsiisi tõus veebruaris tuleb poole väiksem plaanitust – õlu ja siidri aktsiis 9 protsendi võrra ja kange alkoholi aktsiis 5 protsendi võrra.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt