Mait Kraun • 25. november 2017
Jaga lugu:

Lennukikütuse müüja käive ja kasum langesid

Tartu lennujaam.  Foto: Sille Annuk, Postimees/Scanpix

Lennukikütuse müüja Helmcoili käive langes kolmandiku võrra ja ka ärikasum kukkus.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et mootorikütuse hulgimüügiga tegeleva Helmcoil ASi müügitulu langes 33 protsenti, 4,53 miljoni euroni. Ärikasum vähenes 17 protsenti, 706 288 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Mullu töötas ettevõttes keskmiselt 6 inimest, see näitaja jäi samaks. Käive töötaja kohta langes 33 protsenti, 755 159 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 2 protsenti, 1316 euroni kuus.

 

Unknown body type: x-im/content-part infopank

„Eestis omame tarnelepinguid Lennubaasiga Ämaris, seda nii lennukibensiini kui ka –petrooleumi osas. Jaemüügi tanklad asuvad Tartu, Kuressaare ja Pärnu lennuväljadel. Samuti tarnime kütust väikestele lennuklubidele,“ kirjutatakse aruandes.

83 protsenti müügitulust saadi Eestist ning 14 protsenti väljastpoolt Euroopa Liitu. Seda, miks ettevõtte käive ja kasum vähenesid, juhtkond ei kommenteerinud. Tõenäoliselt on see seotud toornafta madalate hindadega.

Ettevõtte omanikud on Anna Jõe (51 protsenti) ja Mart Jõe (49 protsenti). Eelmisel aastal võeti ettevõttest 200 000 eurot dividende. 2015. aastal võeti dividendidena välja 18 000 eurot.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Jaga lugu:
Hetkel kuum