Äripäev • 8. detsember 2017 kell 11:38

Pevkur: valime uue juhi kohe jaanuaris

Viimased erakonna juhi valimised võitis Hanno Pevkur 1048 häälega.   Foto: Andras Kralla

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur ütles, et tegi erakonna juhatuses täna ettepaneku korraldada erakorralised valimised juba jaanuaris 2018, vahendas ERRi uudisteportaal.

"Minu ettepanek on lihtne, kuna probleemide pundar on üles visatud, pakkusin juhatusele välja, et teeme jaanuaris 2018 erakorralised juhatuse valimised," ütles Pevkur. Pevkuri sõnul võtsid juhatuse liikmed tema ettepaneku mõtlemiseks ja uuesti kogunetakse kahe nädala pärast ja siis otsustakse, kuidas minnakse edasi.

Reformierakonna esimehe ametiaeg kestab kaks aastat ehk Pevkur peaks olema ametis jaanuarini 2019. "Aasta on sobiv periood esimehele valimistele minekuks," sõnas Pevkur ja andis mõista, et suure tõenäosusega kandideerib ka ta ise uuesti, kirjutas ERR.

Pevkur andis pressitete vahendusel teada, et valitsusvastutuse võtmiseks peab Reformierakond ise olema tugev ja ühtne. “Ütlesin seda eile ja kordan seda täna – mina sisevalimisi ei karda. Ütlen ka, et Eesti huvides ei tohi ühelegi poliitikule olla võim nii armas, et selle külge klammerduda, ja julgen väita, et sisemistes tõmbetuultes Reformierakond ei ole Eesti huvides. Eesti huvides on ka see, et suurim opositsioonierakond tegeleks uute visioonide ja ideede pakkumisega Eestile, mitte omavahelise nääklemisega. Selguse saamisega ei saa aga oodata järgmise aasta suveni, vaid minu hinnangul tuleks juhatuse mandaat kas pikendada või teha uued valimised juba järgmise aasta jaanuaris, sest valitav juhatus peab saama vähemalt aasta, et valimisteks atra seada,” lõpetas Pevkur. 

 

Hetkel kuum