Äripäev • 19. detsember 2017 kell 11:03

Luminor sai LHV ja Swedbanki fondidelt 65 miljonit eurot

Luminor Group AB tegevjuht Erkki Raasuke ütles, et plaan on hakata emissioone korraldama regulaarselt Balti turgudel.  Foto: Raul Mee

Luminor teatas, et nende võlakirjadesse investeerisid LHV pensionifondid 35 miljonit eurot ja Swedbanki pensionifondid 30 miljonit eurot.

Investeeringut kasutab Luminor äritegevuse ja emapankadelt saadud rahastuse asendamiseks.

Luminor Bank sisenes kohalikule Baltikumi kapitaliturule esimese kvartali jooksul pärast tegevuse alustamist tänavu 1. oktoobril. Praegu rahastatakse panga tegevust peamiselt era- ja äriklientide hoiustest ning emapankade (DNB ja Nordea) poolt.

Pikas plaanis soovib Luminor saada klientidelt rohkem hoiuseid ning asendada emapankade rahastuse järk-järgult keskmise pikkuse ja pikaajalise stabiilse institutsionaalse rahastamisega.

Luminor grupi tegevjuht Erkki Raasuke ütles, et plaan on hakata Balti turgudel regulaarselt emissioone korraldama. 

Nüüdne investeering Luminori võlakirjadesse on tänavu juba teine, kus LHV pakub kohalikele pankadele kapitali. "Pensionifondide kliendid saavad teenida tootlust, mis on suurem kui lühiajaliste hoiuste puhul," kommenteeris LHV pensionifondide juht Andres Viisemann.

Swedbank Investeerimisfondide tegevjuhi Kristjan Tamla sõnul rahastavad Skandinaavia riikide pensionifondid suuremaid projekte sageli ühiselt ning Luminori võlakirjaemissioon näitab, et sama praktika hakkab välja kujunema ka Eestis.

Hetkel kuum