Äripäev • 21. detsember 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Eluaseme hinnaindeks tõusis

Korterimüügi kuulutus.  Foto: Facebook

Eluaseme hinnaindeksi muutus oli III kvartalis võrreldes II kvartaliga 3,4% ja võrreldes 2016. aasta III kvartaliga 4,7%, teatab statistikaamet.

Eelmise kvartaliga võrreldes tõusid korterite hinnad 3,5% ning majade hinnad 2,9%.

Mulluse III kvartaliga võrreldes on korterite hinnad tõusnud 4,2% ja majade hinnad 6,2%. Korterite hinnad tõusid Tallinnas 3,6%, Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga 4,4% ning ülejäänud Eestis 6,7%.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust. Eluaseme hinnaindeks arvutatakse korterite ja majade (ühepereelamud, paarismajad ja ridaelamud) kohta.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeksi muutus oli III kvartalis võrreldes II kvartaliga 6,4% ja võrreldes 2016. aasta III kvartaliga 2,2%.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning eluaseme soetaja ja kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme soetus, muud eluaseme soetusega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt