Äripäev • 21. detsember 2017 kell 7:01

Taxify Hiina partner kaasas taas miljardeid

Taxify teeb koostööd maailma suurima sõidujagamisplatvormiga Didi Chuxing Technology.  Foto: Postimees/Scanpix

Hiinlaste online-sõidujagamisteenus Didi Chuxing Technology kaasas 4 miljardi dollari väärtuses investeeringuid, kirjutas Financial Times.

Järjekordse rahastamisvooru käigus hinnati ettevõtte väärtuseks 56 miljardit dollarit, märgib väljaanne oma allikatele toetudes. Allikate sõnul osalesid rahastamisvoorus nii hiina kui välisinvestorid, kelle seas oli ka Jaapani SoftBank ja Abu Dhabi riiklik investeerimisfond Mubadala Capital.

SoftBank oli kuni viimase investeerimisraundini ka Didi suurim investor.

Didi märkis oma pressiteates, et kaasatud raha läheb tehisintellekti arendamisse, rahvusvahelisel turul laienemiseks ja uuteks ärialgatusteks, näiteks alternatiivkütustel sõitvate autode teenindusvõrgu arendamisse.

Varem on Didi rääkinud ka oma plaanist arendada elektriautode laadimisvõrgustikku. Didi platvormil töötab üle 250 000 elektriauto ning firmal on kavas kasvatada nende arv 2020. aastaks miljonini. Maailma suurim sõidujagamisteenuse vahendaja tegutseb 400 Hiina linnas.

Didi on Hiina taksosektori suurim tegija pärast seda, kui eelmise aasta augustis omandas Hiina Uberi haru. Selle aasta oktoobris oli juttu ka Didi sisenemisest Venemaa turule.

Juunis kaasas Didi 7,3 miljardit dollarit – selles voorus osales 4,5 miljardiga ka Apple. Suvel teatas ettevõte, et neil on 10,5 miljardit vaba raha. Osa sellest panustati eestlaste 2013. aastal loodud Taxifysse – augusti algul selgus, et Taxify alustas Didiga koostööd. Kinnitamata andmetel paigutasid hiinlased eestlaste ettevõttesse 10 miljonit eurot, toetades nii Taxify edasist kasvu Aafrikas ja Euroopas.

Hetkel kuum