Äripäev • 17. jaanuar 2018 kell 7:56

Eestis hakati tootma intelligentseid ventilatsiooniseadmeid

Eesti teadlased hakkasid tootma intelligentset ventilatsiooniseadet.  Foto: Airobot

Eesti teadlaste ja spetsialistide koostöös on loodud hoonete ventilatsiooniseade Airobot, mis on isemõtlev: mõõdab rõhku, temperatuuri, õhuniiskust ja CO2 ning vajadusel reguleerib neid, teatas seadme looja Airobot OÜ, kes on alustanud ka selle tootmist.

Airoboti juhatuse liige Heiki Aulik ütles pressiteate vahendusel, et masina seadistamine käib lihtsalt ning juhtimiseks mõeldud äpp, veebikeskkond ja vajadusel nupukontroller on lihtsad ja loogilised.

Airoboti seadmed on loodud nii, et neid saab tarkvaraliselt uuendada ja pidevalt edasi arendada, lisas tehnoloogiajuht Gert Valdek. Vajadusel saab Airoboti salvestatavaid andmeid analüüsides saada teavet hapnikutarbimise, ruumides liikumise jms kohta, mida saaks kasutada omakorda näiteks hea une ja tervisega seotud näitajate analüüsimiseks.

Airobot OÜ on Eesti tehnoloogiaettevõte, mis on arendanud ventilatsiooniseadmeid koos Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli teadlastega 2013. aastast. Pea kõik Airoboti detailid ja kogu tarkvara on välja arendatud ja toodetud Eestis.

Hetkel kuum