Äripäev • 19. jaanuar 2018 kell 7:45

Piletilevi ostis Valgevene konkurendi

Pilt aastast 2006: Metallica pileti ostjad Piletilevi Viru keskuse kassa juures.  Foto: Veiko Tõkman

Piletilevi omanikfirma Baltic Ticket Holdings ostis Valgevene suurima piletivahendusfirma Kvitki By, teatas ettevõte.

Baltic Ticket Holdingsi teatel on Kvitki By-l 240 müügipunkti ning selle kaudu osteti 2016. aastal 1,5 miljonit piletit.

Ülevõtmist juhtinud Baltic Ticket Holdingsi juhi Jaanus Beilmanni sõnul kasvab Piletilevi müügimaht kiiremini kui Amazonil ning tegevust on laiendatud ka Eestist väljapoole.

Beilmanni sõnul viis Baltic Ticket Holdings Valgevene ettevõtte müügi- ja IT-süsteemid pärast omandamist kiirelt üle ühtsele Balticketi programmile, mille peal kogu piletivahendus toimib.

Balticketi arendaja, Eesti ühe suurema tarkvarafirma Helmese ärisuunajuhi Kristi Pooli sõnul on neljas riigis kasutatava tarkvaraplatvormi serverid Tallinnas.

 “Tarkvarasüsteem peab olema võimeline haldama suursündmuste puhul tuhandeid päringuid ja tehinguid sekundis. Aastas tehakse läbi Balticketi keskmiselt 1,5 miljonit piletitehingut ning Valgevene Kvitki By lisab veel enam kui miljon juurde,” kirjeldas Pool tehnilist väljakutset.

Piletilevi loodi 1997. aastal Michael Jacksoni Tallinna kontserdi piletite müügi korraldamiseks. Tänaseks kuuluvad Baltic Ticket Holdingsile ka Läti suurim piletivahendusettevõte Bilesu Serviss ning Leedu turuliider Bilietai.

Baltimaade suurim piletivahendusettevõte Baltic Ticket Holdings pakub pileteid nelja riigi internetiportaalides ja enam kui 700 müügipunktis.

Hetkel kuum