Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Tallinna Vesi jahmatas investoreid

Vesi.
Vesi.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Tallinna Vee täna avaldatud tulemustes haigutab kahjunumber. See on tingitud kaotatud tariifivaidlusest riigikohtus, mis võib tuua kaasa miljonites eurodes tarbijate nõudeid börsiettevõtte vastu.

„Selles mõttes võib tulemust üllatuseks lugeda, et provisjon pandi tulemustesse sisse ja esmapilgul tundub olevat tohutu kasumi langus,“ märkis Tallinna Vee aktsionär Jaak Roosaare. Ilma võimalike lubatust kallimalt maksustatud vee hinna eest tulenevate nõueteta on Roosaare hinnangul tulemused aga väga head. „Samas ei aita need enam eriti ettevõtte tulevikuväärtust arvutada, sest endiselt on teadmata uued tariifid ja ka nende täpne kujunemismehhanism,“ lisas ta ning viitas sellele, et jätkuvalt oodatakse arbitraaži otsust.

Riigikohtu detsembrikuine otsus leidis, et Tallinna Vee aastaid küsitud hind oli liiga kõrge ega vasta seadusele.

Tallinna Vee puhaskasum langes aastaga võrreldes 60,7 protsenti, müügitulu tõusis aga aastases võrdluses 1,4 protsenti. Ettevõtte mullune müügitulu oli 59,82 miljonit eurot, mis on 1,4% rohkem kui eelnenud aastal (2016: 58,98 miljonit). Samal ajal oli Tallinna Vee puhaskasum 7,22 miljonit eurot, langedes võrreldes 2016. aastaga 11,17 miljonit eurot. 

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt