Suurstreik ähvardab reedel Soomes elu halvata

Soome ametiühingud korraldavad valitsuse tööturu "aktiivsusmeedete" vastase streigi.  Foto: PantherMedia/Scanpix
Äripäev • 31. jaanuar 2018 kell 8:31

Reedese streigi tõttu võivad Soomes kauplustes otsa saada puu- ja juurviljad, vahendas Yle. Samuti võib tekkida tõrkeid toiduainete tarnetega, näiteks lasteaedadesse või hooldekodudesse.

Soome ametiühingute keskliit korraldab reedel streigi vastuseks valitsuse otsusele jätta toetuseta need töötud, kes ei tööta kolme kuu jooksul vähemalt 18 tundi või ei osale tööoskustega seotud koolitustel. Valitsuse niinimetatud „aktiivsusmeetmeid“ on kritiseerinud nii ametiühingud, opositsioonipoliitikud kui ka töötud inimesed.

Streigis osalev toiduainetööstuse ametiühing hoiatab, et seisak võib mõjutada toiduainetekauplusi ning mõnede toodete saadavust. AÜ nendib, et tõenäoliselt lõpevad kauplustes määramata ajaks otsa värsked toiduained, puu- ja juurvili ning piima- ja leivatooted, ning arvatavasti tekib üldiselt tõrkeid ka toiduainete tarnimisega, näiteks võivad raskustesse sattuda lasteaiad ja hooldekodud, kirjutas Yle.

Streigiga on lubanud ühineda ka avaliku sektori töötajad, mis näiteks halvab Helsingi trammi-, metroo- ja bussivõrgu töö. Yle kirjutas sel nädalal, et Helsingit tabab reedel liikluskaos.

Hetkel kuum