Äripäev • 6. veebruar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Eesti ettevõtja võitis Soomes maksuvaidluse

Eesti numbrimärgiga tööauto eest ei pea Soomes maksu maksma.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Eesti ettevõtte omanik, kes sõitis Soomes Eesti numbrimärgiga tööautoga, kaebas kohtusse tolli otsuse, mis kohustas teda Soomes auto eest maksu maksma, ning saavutas lõppastmes õiguse, kirjutas Iltalehti.

Soome kõrgeim halduskohus otsustas, et Eesti numbrimärki kandva tööautoga Soomes sõitev Eesti ettevõtte tegevjuht ei pea Soomes maksu maksma.

Iltalehti kirjutas, et Soomes elav Eesti firma osanik ja tegevjuht taotles tollilt luba kasutada Soomes ajutiselt maksuvabalt Eesti registreerimisnumbriga tööautot. Toll seda taotlust ei rahuldanud, sest leidis, et osanik või tegevjuht ei ole ametiauto puhul käsitletav tavalise töötajana.

Ettevõtte juht kaebas tolli otsuse halduskohtusse, kuid see lükkas ta taotluse tagasi. Juht läks edasi kõrgemasse halduskohtusse, kes andiski talle õiguse, tuues põhjenduseks Euroopa Liidu regulatsiooni, mille järgi tööautode ajutist kasutamist laiendatakse ka ettevõtte osanikele, juhatuse liikmetele ja tegevjuhtidele. Seetõttu leidis kohus, et osanikku ja tegevjuhti ei saa Soome seaduse puhul käsitleda erinevalt tavalisest töötajast või praktikandist.

Maksuvabalt saavad autot kasutada ka need soomlased, kes sõidavad Soomes ajutiselt oma Eesti tööautoga, lisab Iltalehti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt