Äripäev • 7. veebruar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Karksis läheb lahti Balticconnectori esimese objekti ehitus

Gaasitorud  Foto: Elering

Elering sõlmis täna Karksi gaasimõõtejaama ja Lilli liinikraanisõlme ehitamise lepingu, tööde maksumus on kokku 8,1 miljonit eurot.

Eesti-Soome maagaasi toruühenduse Balticconnectori objektid ehitavad Leedu ettevõte UAB MT Group ja Saksa ettevõte PPS Pipeline Systems GmbH.

Eleringi juhatuse esimehe Taavi Veskimägi sõnul on Karksi gaasimõõtejaama renoveerimine ja Lilli liinikraanisõlme ehitamine üks osa kogu Balticconnectori klastrist, mis on vajalik gaasitarnete tagamiseks Eesti, Soome ja Läti gaasivõrgu vahel. "Lisaks on Karksi gaasimõõtejaama renoveerimine vajalik, et Eesti täidaks Euroopa Liidu regulatsiooni, mis nõuab kahesuunaliste gaasivoogude tagamist liikmesriikide vahel," märkis Veskimägi.

Olemasoleva Karksi maagaasi mõõtejaama territooriumile ehitatakse uus mõõtejaam ja juhtimishoone. Rajatav mõõtejaam on täisautomaatne, kaugjuhitav ning võimaldab mõõta nii Eestisse sisenevaid kui ka väljuvaid gaasikoguseid. Uue gaasimõõtejaama läbilaskevõime on 10 miljonit kuupmeetrit ööpäevas ehk vastavalt 420 000 kuupmeetrit tunnis.

Uus täisautomaatne mõõtejaam tagab jaama kiirema seadistamise ja parema täpsuse, kuna seadmeid on võimalik juhtida otse arvutist parameetreid jälgides.

Eesti-Läti piiri lähedale Lillis ehitatakse Vireši–Tallinna torustikule kaugjuhitav liinikraanisõlm ülepiiriliste gaasivoogude suunamiseks ning Eesti ja Läti gaasivõrgu eraldamiseks. Lilli liinikraanisõlme läheduses vahetatakse välja 260 meetri pikkune lõik Vireši–Tallinna ülekandetorustikku.

Ehitustööd algavad sel suvel ja lõpevad plaani järgi 2019. aasta suvel.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt