Äripäev • 12. veebruar 2018 kell 11:26

Eesti Pank: estcoin on ohtlik mäng

Eesti Panga asepresident Madis Müller.  Foto: Andres Haabu

Eesti Pank peab ohtlikuks ja problemaatiliseks e-residentsuse projekti vedava Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) katseid võtta kogukonnasise käibevahendina kasutusele estcoini-sarnaseid alternatiivseid käibevahendeid.

„Riikliku initsiatiivi korras oleks aga väga ohtlik pakkuda mitteresidentidele alternatiivseid finantsteenuseid, mis aitaks neil kõrvale hoida rahvusvaheliselt kokku lepitud ja pankadele kehtivatest rahapesu tõkestamise nõuetest,“ ütles Eesti Panga asepresident Madis Müller Postimehele.

Mülleri sõnul on Eesti Pank e-residentsuse projektijuhiga kohtunud ja selgitanud, miks on problemaatiline eurole alternatiivse riigi poolt tunnustatud maksevahendi loomine.

„Mis puudutab aga probleemi pangateenuste kättesaadavusega Eestis mitteresidentidest klientidele, siis tasuks mõelda sellele, kas oleks võimalik teha ausate mitteresidentide jaoks enda plekitu tausta tõendamist lihtsamaks,“ arvas Müller.

E-residentsuse programmi veab rahvusvaheline meeskond, mis tegutseb Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) all. Üks nende värskeimaid ideid on luua estcoini-nimeline krüptokäibevahend oma kogukonna liikmete vahel.

Loe lähemalt Postimehest.

Hetkel kuum