Eesti Pank: estcoin on ohtlik mäng

12. veebruar 2018, 14:26
Eesti Panga asepresident Madis Müller.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180212/NEWS/180219964/AR/0/AR-180219964.jpg

Eesti Pank peab ohtlikuks ja problemaatiliseks e-residentsuse projekti vedava Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) katseid võtta kogukonnasise käibevahendina kasutusele estcoini-sarnaseid alternatiivseid käibevahendeid.

„Riikliku initsiatiivi korras oleks aga väga ohtlik pakkuda mitteresidentidele alternatiivseid finantsteenuseid, mis aitaks neil kõrvale hoida rahvusvaheliselt kokku lepitud ja pankadele kehtivatest rahapesu tõkestamise nõuetest,“ ütles Eesti Panga asepresident Madis Müller Postimehele.

Mülleri sõnul on Eesti Pank e-residentsuse projektijuhiga kohtunud ja selgitanud, miks on problemaatiline eurole alternatiivse riigi poolt tunnustatud maksevahendi loomine.

„Mis puudutab aga probleemi pangateenuste kättesaadavusega Eestis mitteresidentidest klientidele, siis tasuks mõelda sellele, kas oleks võimalik teha ausate mitteresidentide jaoks enda plekitu tausta tõendamist lihtsamaks,“ arvas Müller.

E-residentsuse programmi veab rahvusvaheline meeskond, mis tegutseb Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) all. Üks nende värskeimaid ideid on luua estcoini-nimeline krüptokäibevahend oma kogukonna liikmete vahel.

Loe lähemalt Postimehest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. February 2018, 14:30

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing