16. veebruar • 1 min
Jaga lugu:

Valitsus ootab Expole erasektori toetust

Maailmanäitus leiab aset Araabia Ühendemiraatides Dubais 2020. aastal.
Maailmanäitus leiab aset Araabia Ühendemiraatides Dubais 2020. aastal.  Foto: EPA

Valitsus otsustas eilsel kabinetiistungil, et Eesti osaleb Dubai maailmanäitusel, kui erasektori on nõus kandma poole 6-7 miljoni eurosest maksumusest.

Toetajate leidmine erasektorist jäeti ettevõtluse- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ülesandeks, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Dubai EXPOl osalemise otsus ootab langetamist juba poolteist aastat, peamiseks takistuseks on olnud selle kõrge hind. Vähemalt poolteist aastat tagasi otsustas kaubandus-tööstuskoda, et osalemine oleks mõttetu ja kallis. IT- ja toidusektor on seevastu olnud osalemise poolt.

Samuti on arutlusel Eesti saatkonna avamine Araabia Ühendemiraatides. Vastava taotluse esitavad välisminister ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister riigi eelarvestrateegia 2019-2022 koostamise käigus. Minister Palo sõnul annab saatkonna avamine parema võimaluse toetada Eesti ettevõtjaid. "Kui maailmanäitusel osalemisega tekitame huvi Eesti vastu, siis pideva ja kohapealse koostööga saame tagada ettevõtjale vajaliku toe laienemiseks Pärsia lahe majanduspiirkonda, mis kasvataks eksporti ja suurendaks investeeringuid," ütles ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt