Äripäev • 21. veebruar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Soome paneb narkoäri bitcoinid oksjonile

Foto: PantherMedia/Scanpix

Soome konfiskeeris narkoäri süüasjaga seoses suure hulga bitcoine 2016. aastal, kui bitcoin maksis 600 eurot. Nüüd on plaanis need enampakkumisel maha müüa, kirjutas Helsingin Sanomat.

Nüüd on bitcoini hind 11 000 dollari kandis. Tolli käes on 2000 bitcoini, mis pärinevad peamiselt narkokaubandusest. Seega on riigi kätte jõudnud koguse väärtus kauplemiskohast sõltuvalt ligikaudu 23 miljonit dollarit.

Toll pole veel otsustanud, millal ja kuidas bitcoinid müüakse.

Majandusministeeriumis on valminud tegevusjuhend, mida bitcoinidega peale hakata. „Soovitame avalikku enampakkumist bitcoinide müügiks. Enampakkumisel saab teada ostjad ja kindlustada selle, et riik saab maksud kätte. Lisaks liiguvad bitcoiniga seotud riskid ostjale,“ ütles ministeeriumi allasutuse juht Mikko Kangaspunta.

Kui müüdavaid bitcoine on palju, soovitab amet neid müüa osade kaupa, et saada parem hind. Amet soovitab vältida bitcoini vahetusplatvorme suure riski tõttu.

Suurim osa bitcoinidest ehk 1666 bitcoini konfiskeeriti Lasse Juhani Kärkkäinenilt, kes mõisteti eelmisel aastal süüdi suure narkoäri ja teiste kuritegude eest. Tema karistuseks määrati 10 aastat ja 6 kuud vanglat. Teisipäeval ei võtnud kõrgem kohus tema asja arutusele, nii et karistus jõustus.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt