Äripäev • 26. veebruar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Põhjala võtab õlle pruulimise laiemalt ette

Põhjala pruulikoda  Foto: Andras Kralla

Eesti väikepruulikoda Põhjala kaasas uutelt investoritelt 2,2 miljonit eurot ning avab 2018. aasta lõpul Tallinnas Noblessneri sadamalinnakus uue pruulikoja.

Samas hoones avatakse ka suure käsitööõllede valikuga restoran. Kokku investeerib Põhjala pruulikoja ja õllerestorani rajamisse ligi 4,9 miljonit eurot, teatas ettevõte.

Eelmise nädala lõpus sõlmisid Põhjala Brewing ning Noblessneri sadamalinnaku arendaja, BLRT Grupi tütarettevõte Galeriimaja 15aastase üürilepingu, mille kohaselt investeerib kinnistu omanik hoone renoveerimisse ligi 1,8 miljonit eurot ning Põhjala rajab ajaloolisesse Noblessneri laevatehase koostetsehhi moodsa pruulikoja koos õllerestorani ja poega. Hoonet iseloomustavad suurejooneline tööstusarhitektuur ja kõrged laed, lisaks suurepärane asukoht ning mere, sadama ja kesklinna lähedus.

„Uue pruulikoja rajamise plaan on meil juba mitu aastat,“ kommenteeris Põhjala üks asutajatest ning tegevjuht Enn Parel. „Meie praeguse Nõmme pruulikoja tootmismaht ei võimalda rahuldada nõudlust, mis on viimase paari aastaga järsult kasvanud. Nõudluse kasv tuleb suuresti eksporditurgudelt,“ lisas ta.

Põhjala ekspordib 70% oma toodangust kokku 30 välisturule. Eesti kõrval müüakse kõige enam Põhjala õlut Soomes, Prantsusmaal, Hollandis, Hiinas ja Itaalias.

Ettevõtte käive oli üle-eelmisel aastal ligi 1,8 miljonit eurot, ärikasum 250 000 eurot ja maksueelne kasum 207 000 eurot. Töötajaid oli 10.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt