Jänest sõitvatest raskeveokitest pole ülevaadet

27. veebruar 2018, 08:35
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180227/NEWS/180229708/AR/0/AR-180229708.jpg

Veokijuhtide hinnangul jätavad välismaised veokijuhid Eestis sellest aastast kehtima hakanud teekasutustasu massiliselt maksmata, peamiseks põhjuseks kehvad maksevõimalused.

PN Transpordis veokirooli keerav Arvi Laks ütles, et Poolas on igal pool teedel kontrolörid väljas, Eestis pole ta aga veel kordagi teemaksukontrolli kohanud, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe tunnistab, et spetsiaalselt teemaksu tasumise seirega tegeleb igas prefektuuris üks üksus ehk riigi peale kokku neli; nende koosseisu kuulub umbes 50 inimest. Siiski, pistelist kontrolli saavad teha kõik teedel liikuvad patrullid, ja seda ka tehakse.

Kui palju võib teedel vurada Eesti või välismaiseid veokeid, kel tasu maksmata, pole aimu ei maanteeametil ega PPA-l, automaatkontrolli, mis tuvastaks mittemaksjad, piiril ei ole.

Maanteeamet on alates aasta algusest kogunud teekasutustasu kokku ligi 5,3 miljoni euro eest, sellest Eesti veokite eest 4,3 miljonit eurot.

Loe sellest pikemalt ERRi portaalist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. February 2018, 08:35

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing