Äripäev • 27. veebruar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Jänest sõitvatest raskeveokitest pole ülevaadet

Foto: Raul Mee

Veokijuhtide hinnangul jätavad välismaised veokijuhid Eestis sellest aastast kehtima hakanud teekasutustasu massiliselt maksmata, peamiseks põhjuseks kehvad maksevõimalused.

PN Transpordis veokirooli keerav Arvi Laks ütles, et Poolas on igal pool teedel kontrolörid väljas, Eestis pole ta aga veel kordagi teemaksukontrolli kohanud, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe tunnistab, et spetsiaalselt teemaksu tasumise seirega tegeleb igas prefektuuris üks üksus ehk riigi peale kokku neli; nende koosseisu kuulub umbes 50 inimest. Siiski, pistelist kontrolli saavad teha kõik teedel liikuvad patrullid, ja seda ka tehakse.

Kui palju võib teedel vurada Eesti või välismaiseid veokeid, kel tasu maksmata, pole aimu ei maanteeametil ega PPA-l, automaatkontrolli, mis tuvastaks mittemaksjad, piiril ei ole.

Maanteeamet on alates aasta algusest kogunud teekasutustasu kokku ligi 5,3 miljoni euro eest, sellest Eesti veokite eest 4,3 miljonit eurot.

Loe sellest pikemalt ERRi portaalist.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt